SpaceX ir Starship – Žemės kelionėms

SpaceX, StarShip

SpaceX, Starship, Musk – ar įmanoma panaudoti komerciniams skrydžiams Žemėje raketas ?

Jau anksčiau rašėmė apie SpaceX vadovo Elono Masko (Elon Musk) siekį radikaliai pakeisti skrydžių Žemėje klasikinę struktūrą ir panaudoti konstruojamą raketą SuperHeavy ir erdvėlaivį Starship. Netrukus, birželio 20 dieną, ketinama šią ideją pristatyti plačiau. Informacija bus ir tinklalapyje.

Esate Singapure ir ketinate keliauti į Londoną ? Perkate verslo bilietą į Starship erdvėlaivį ir po 60 min nusileidžiate šalia Londono. Ar gali būti kas patogiau ? Kelionėje akį džiugins Žemės iš kosmoso vaizdai ir patirsite nesvarumą. SpaceX vadovas Elonas Maskas sako: “Tokių kelionių su ervėlaiviu Starship laikas ateis po 5-10 metų”. Reikia paminėti, jog erdvėlaivis Starship projektuojamas 100 žmonių kelionei į Marsą.

Atsižvelgiant į SpaceX patirtį nuo 2002 metų ir įvairių idėjų iškėlimo ir įgyvendinimo terminus, tai visai galimas variantas – keliauti Žemėje iš vieno miesto į kitą erdvėlaiviu Starship.

SpaceX, Starship, Falcon, Falcon Heavy, Dragon, Crew Dragon, Starlink

Starship bet kurį Žemės tašką pasiektų per 60 minučių – tokią perspektyvą po 10 metų siūlo Elonas Maskas (E. Musk)

SpaceX, Starship, Falcon, Falcon Heavy, Dragon, Crew Dragon, Starlink

Kompanijos SpaceX erdvėlaivio Starship maketas

SpaceX, Starship, Falcon, Falcon Heavy, Dragon, Crew Dragon, Starlink

Gegužės 30 dieną SpaceX direktorė Gvin Šotvel (Gwynne Shotwell) ištarė: “Iki Starship skrydžio liko 18 mėnesių ir mažiau nei 5 metai iki krovinio nuskraidinimo į Marsą”.

Starship ir skrydžiams Žemėje ir į Marsą

Trumpas vaizdo pristatymas apie SpaceX ketinimus po 10 metų panaudoti Starship kelionėms Žemėje: nuo vieno Žemės miesto iki kito miesto skristi ne daugiau kaip 60 min.

Sėdame į Starship kosmodrome Singapure ir skrendame…

Raketos Starship prototipas Starhopper yra ruošiama testavimui Boca Chica vietovėje birželio 3 dieną (atsarginės dienos – birželio 4 ir birželio 5), o erdvėlaivis kol kas tik braižomas.

SpaceX, StarShip

SpaceX aikštelė Boca Chica vietovėje, netoli Meksikos sienos pradėta statyti 2014 metų rugsėjo 22 dieną

SpaceX, Starship, Falcon, Falcon Heavy, Dragon, Crew Dragon, Starlink

Raketos Starship (buvusi BFR) testinės versijos Starhopper skrydžiai iš Boca Chica vietovės bus vykdomi birželio pradžioje

Elonas Muskas apie Starship, Falcon, Falcon Heavy, Dragon, Crew Dragon, Starlink daug kalbėjo. Beveik viskas, ką yra sakęs SpaceX vadovas yra padaryta, daroma ar bus padaryta ateityje…


Komentarai apie “SpaceX ir Starship – Žemės kelionėms”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.