MTG-I1 – Europos kosmoso agentūros satas

MTG-I1

MTG-I1 – Europos kosmoso agentūros orų satas, iškeltas 2022 gruodžio 13 iš Kourou kosmodromo, pagerins orų prognozes Europoje ir Afrikoje

MTG-I1 b

Orų satas MTG-I1 iškeliamas startūnu Ariane 5 iš Gvianos kosmoso centro, Kourou

MTG-I1 yra pirmasis „Meteosat Third Generation“ programos vaizdų satas, skirtas pagerinti orų prognozes Europoje ir Afrikoje. MTG programa, Europos kosmoso agentūros (ESA) ir EUMETSAT bendras projektas, antrosios (Meteosat Second Generation – MSG) programos tęsinys, siekiant užtikrinti didelės raiškos orų stebėjimo tęstinumą iki 2040 m. ir vėliau. „Thales Alenia Space“ bendradarbiaujant su OHB sukurti MTG palydovai veiks 8 supuse metų. Jie orbituos 36 000 km aukštyje virš Žemės.

Sato įranga ir galimybės

MTG-I1 satas turi naujos kartos lanksčią kombinuotų vaizdų (flexible combined imager – FCI) sistemą. Ji pagerins orų prognozių tikslumą nuo kelių minučių iki kelių valandų prieš įvairius atmosferinius reiškinius. 16 bangų juostoje satas pateiks visą Žemės vaizdą per 10 minučių. Antrosios kartos satas tai pateikdavo kas 15 minučių. Yra greitas režimas, galintis pateikti Europos vaizdus kas 2,5 minutės. Jo erdvinė skiriamoji geba yra nuo 500 metrų iki 1 km. Satas turi pirmą Europoje ypač sudėtingą žaibų registravim įrenginį (LI – lightning imager), sudarytą iš keturių kamerų. Jos aptinka žaibus iš debesies į debesį ir nuo debesies į Žemę dieną ar naktį įvairiomis sąlygomis. LI papildys žinias apie žaibų kilmę ir pagerins įspėjimus gyventojams apie ekstremalias situacijas, oro prognozes, eismo valdymo saugumą bei apie klimato kaitos supratimą. Eumetsat valdomas geostacionarus spiečius pagerins gebėjimą sekti ekstremalius meteorologinius įvykius.

MTG-I1 a

MTG-I1 c

Pirmasis MTG serijos satas 2024–2033 metais bus prijungtas prie kitų trijų vaizdo satų (MTG-I) ir dviejų zondavimo satų (MTG-S). Thales Alenia Space nuotraukos

Satas MTG-I1 stebės atmosferą, vandenynus, Žemės paviršių ir jo sniegą bei ledą. Bus matuojami atmosferos vėjai, aerozoliai, sniego danga ir storis, augmenija, radiacijos lygis, žaibų aptikimas, atmosferos drėgmės laukai, debesų tipai bei kiekiai, debesų viršaus temperatūra, atmosferos temperatūros laukai, vandenyno paviršiaus temperatūra, lietaus ir kritulių kiekis, debesų dalelių savybės ir profiliai, žemės paviršiaus temperatūra, ozonas, daugiafunkciniai sausumo vaizdai, jūros ledo danga ir storis, dujų pėdsakai.

MTG spiečių sudarys 4 vaizdų satai (MTG-I) ir du stebėjimo satai (MTG-S – MTG-Sounder). MTG-I 2,3 x 2,8 x 5,2 m dydžio ir 3600 kg (su 2000 kg kuro) satai turės trijų ašių stabilizavimo sistemą bei FCI ir LI įrenginius su duomenų rinkimo ir pakartotinio perdavimo paslauga, geostacionarios paieškos ir gelbėjimo (DCS / GEOSAR) paslauga. 3800 kg (su 2000 kg kuro) MTG-S satai turės infraraudonųjų spindulių jutiklius (IRS) bei ultravioletinių spindulių jutiklius (UVN).


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *