Satai orbitose

Satai_A

Satai orbituojantys apie Žemę ir jų skaičiai pagal 2022 metų gegužės 1 duomenis.

satai orbitose

Dar vienas satas ar erdvėlaivis ?

Satų duomenų bazėje, kurią pateikia susirūpinusių mokslininkų sąjunga (Union of Concerned Scientists – UCS) yra tik aktyvūs palydovai. Jie gali atlikti ir atlieka manevrus ir (arba) komunikuoja su Žeme. Į bazę neįtraukiami satai, kurie vis dar orbituoja apie Žemę. Dabartiniu momentu jie nebenaudojami, nors kai kurie iš jų retkarčiais gali būti naudojami operatorių mokymui ar kitiems tikslams. Taip pat bazėje nėra pasyviųjų palydovų. Tai, pavyzdžiui, lazeriniam nuotoliui nustatyti ir radaro kalibravimui: LAGEOS 1 ir LAGEOS 2 bei CALSPHERE palydovai. Pateiktoje duomenų bazėje yra 28 skirtingi satų parametrai: palydovo pavadinimas, šalis arba organizacija, operatoriaus ar valdytojo šalis, operatorius ar valdytojas, paskirtis ir kiti įvairūs parametrai.

Satai_A

Satai orbitose apie Žemę 2022 gegužės 1 dieną

2022 gegužės 1 dieną apie Žemę orbitavo 5465 satai. Daugiausiai jų turėjo JAV – net 3433 satus, o artimiausieji konkurentai, Rusija ir Kinija, stipriai atsilieka. Rusija turi 172, o Kinija 541 palydovą. Kitos šalys turi 1319 palydovų. JAV kariniai satai viršija bendrą Rusijos satų skaičių: JAV karinių satų yra 237, o Rusijos bendras satų skaičius yra 172. Pagal paskirtį palydovai būna: civiliniai (akademiniai ar mėgėjiški), komerciniai, vyriausybiniai (meteorologiniai, moksliniai ir kiti),
kariniai. Aišku, palydovai gali būti daugkartinio naudojimo ir vienu metu teikti duomenis ir komerciniams ir kariniams klientams.

Satai B

JAV satų skaičiai pagal jų paskirtį


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *