Adminstratorius ir instrumentai

administratorius James_Webb_NASA

James Edwin Web buvo NASA administratorius. Liepos 12 dieną buvo pateikti pirmieji Webb teleskopų gauti vaizdai. Tad apie administratorių ir teleskopo instrumentus.

Administratorius

administratorius James_Edwin_Webb

Brangiausias visų laikų astroskopas pavadintas antrojo NASA administratoriaus garbei.

Edwin James Webb vadovavo 1961-1968 metais ir vykdė bent 75 kosmines programas. Žymiausia tuo metu vykdyta NASA misija, aišku, buvo Apollo programa. E.J. Webb tikėjo, kad NASA turi rasti pusiausvyrą tarp žmonių skrydžio į kosmosą ir mokslo. Būtent J. E. Webb subalansuotos programos vizija lėmė dešimtmetį kosmoso mokslinių tyrimų, kurie ir šiandien išlieka neprilygstami. Jo kadencijos metu NASA investavo į robotizuotų erdvėlaivių, tyrinėjančių Mėnulio aplinką, kūrimą. To dėka vėliau astronautai išsilaipino sato paviršiuje. Į Marsą ir Venerą buvo išsiusti moksliniai zondai, suteikę galimybę pirmą kartą pamatyti keistą kosmoso kraštovaizdį. Dar 1965 m. E. J. Webb rašė, kad didelis kosminis teleskopas turėtų tapti svarbia NASA moksline misija.

Instrumentai

Webb Science Instruments

10 mlrd USD kainavęs kosminis Webb teleskopas turi keturis mokslinius instrumentus

Near-Infrared Spectrograph (NIRSpec) – kelių objektų artimųjų infraraudonųjų spindulių spektrografas, suskaidantis šviesą į spalvas, kad būtų atlikta išsami analizė. NIRSpec aptinka artimųjų infraraudonųjų spindulių bangos ilgius ir dėl naujoviško mikroužrakto komplekto gali vienu metu stebėti daugiau nei 100 objektų. Jis taip pat tiria žvaigždžių formavimąsi ir jaunų tolimų galaktikų cheminę sudėtį.

Mid-Infrared Instrument (MIRI) turi jautrią kamerą ir spektrografą. Tai skirta tirti tolimas žvaigždžių populiacijas, naujai besiformuojančių žvaigždžių fiziką ir silpnai matomų kometų bei Kuiperio juostos objektų dydžius. MIRI turi koronagrafą, blokuojantį šviesaus objekto spinduliavimą. Tokiu būdu galima aiškiai stebėti arti objekto esančius silpnus objektus. Įprastai tai yra aplink žvaigždę skriejančios egzoplanetos.

Fine Guidance Sensors (FGS) ir Near-Infrared Imager and Slitless Spectrograph (NIRISS). NIRISS renka spektrus (pavyzdžiui, NIRSpec) ir fiksuoja Visatos vaizdus artimųjų infraraudonųjų spindulių bangų ruože (NIRCam). Taip galima stebėti itin ryškius ir silpnus objektus. Be šių tyrimų, instrumentas bus ypač naudingas tiriant egzoplanetų atmosferų sudėtį. FGS yra Webb orientacinė kamera, padedanti nukreipti teleskopą. Abiejų instrumentų paskirtis skirtinga, tačiau abu sumontuoti vienoje vietoje.

Nircam (Near-Infrared Camera) aptinka šviesą iš ankstyviausių besiformuojančių galaktikų bei žvaigždžių netoliese esančiose galaktikų. Taip fiksuoja jaunas žvaigždes Paukščių Take ir objektus iš tolimo (Kuiperio juostos) Saulės sistemos regiono. Instrumentas taip pat svarbus egzoplanetų tyrimams. Jo koronografo ir laiko eilučių vaizdo galimybė leidžia sekti egzoplanetų judėjimą, kai jos skrieja aplink savo žvaigždę.

administratorius Webb NIRSpec Instrument

Instrumentas NIRSpec

administratorius Webb MIRI Instrument

Spektrografas MIRI

administratorius Webb FGS_NIRISS Instrument

Instrumentai FGS ir NIRIS

administratorius Webb NIRCam Instrument

Instrumentas NIRcam

Teleskopas paleistas 2021 metų pabaigoje bent 10 metų tyrinės galaktikų formavimąsi bei evoliuciją; žvaigždžių ir planetų sistemas; ieškos kokios nors gyvybės. Webb teleskopas per parą gali perduoti iki 57,2 gigabaitų įrašytų mokslinių duomenų. Maksimalus duomenų perdavimo greitis yra 28 megabitai per sekundę.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *