Lietuvos komandos „tAMing particles” sekmė

tAMing

Lietuvos komandos „tAMing particles” sekmė atskriejo 2022 metų gruodžio 8 dieną.

Space apps A

2022 metų NASA Space Apps dalyvavo 31 561 registruotų dalyvių visame pasaulyje, 5 327 komandos, vertinimui pateikusios 3 094 projektus. 162 šalys arba vietovės visame pasaulyje iš 323 miestų rungėsi su 22 NASA ekspertų pateiktais iššūkiais. Hakatono partneriai buvo 11 kosmoso agentūrų, o į finalą NASA ekspertai atrinko 34 komandas

tAMing A

Komandos „tAMing particles“ akimirkos iš hakatono „NASA Space Apps Challengea. Nuotrauka iš vitp.lt

tAMing B

Komandos „tAMing particles“ džiaugsmo akimirkos iš hakatono „NASA Space Apps Challengea. Nuotrauka iš vitp.lt

Lietuvos komandos „tAMing particles“ sprendimas pripažintas geriausiu hakatono „NASA Space Apps Challenge“ finale „Best Use of Technology“ kategorijoje
2022 metų gruodžio 8 d. paskelbta, jog didžiausio tarptautinio kosmoso technologijų hakatono „NASA Space Apps Challenge 2022“ finale Lietuvos komanda „tAMing particles“ tapo nugalėtoja kategorijoje „Best Use of Technology“. Projektus vertino NASA ir 11 pasaulio kosmoso agentūrų ekspertai. Iš 3094 projektų į finalą pateko 34 projektus.

Komanda „tAMing particles“, kurios nariai Domas Gerta, Paulius Baronas, Karolis Senvaitas, Justas Mižutavičius ir Kipras Plečkaitis pasiūlė sprendimą NASA iššūkiui „Outfitting a Mars Habitat: A 3D Print Challenge“.

Komanda sukūrė keičiamų dalių struktūrą – statybinius blokus agregatams ir sistemoms, kurių gali prireikti astronautams Marse misijų metu. Atsižvelgdami į svarbiausias tinkamumo gyventi sritis tokias kaip įgulos narių moralinės vertybės, atliekų šalinimo sistema, taip pat į nusileidimo metu prarastas dalis ir marsaeigio pakaitinį ratą, komanda parodė kaip tas pačias dalis galima sujungti daugybe skirtingų būdų, taip sutaupant ribotų medžiagų suvartojimą.

Visi 10 „NASA Space Apps Challenge 2022“ nugalėtojai 10 kategorijų. Geriausias pasakojimas: MIMBI, Asunsjonas, Paragvajus; Galaktikos poveikis: Selena, Džamšedpuras, Indija; geriausias technologijos panaudojimas: tAMing particles, Vilnius, Lietuva; menas ir technologijos: Žemė, vėjas ir blyksniai, Bostonas, JAV; geriausias mokslo panaudojimas: kas naujo?, Taipėjus, Taivanas; geriausias duomenų panaudojimas: „Starflock“, Klyvlendas, JAV; visuotinis ryšys: standartinis NCTU CS studentas, Taojuanas, Taivanas; labiausiai įkvepia: Team Diamonds, Komila, Bangladešas; vietinis poveikis: Brute Force, Nikosija, Kipras; geriausia misijos koncepcija: MARS 3D HOME, Mendosa, Argentina.

Apie Space Apps

NASA Space Apps Challenge yra jau dešimtus metus skaičiuojantis NASA Earth Science Division organizuojamas 2 dienų trukmės hakatonas vykstantis vienu metu visame pasaulyje. Hakatono metu komandos dirba su atvirais ir nemokamais NASA ir partnerių, kosmoso agentūrų, duomenimis ir sprendžia aktualias Žemės ir kosmoso problemas. Šių metų partneriai – 11 kosmoso agentūrų, tame tarpe ESA ir JAXA. Kiekviena dalyvaujanti šal;is išrenka savo nugalėtojus, kurie toliau vertinami kosmoso agentūrų ekspertų

Lietuvoje šis hakatonas vyko jau tris kartus. NASA Space Apps Vilnius 2019, NASA Space Apps Vilnius 2022 vyko gyvai. NASA Space Apps Vilnius 2020, deja tik virtualiai.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *