Musk kalba – Starship kyla

starship_mk1_night_v2

Musk, Starship – ilgai lauktas renginys ir Starship beribės galimybės

Musk, Starship

Erdvėlaivio Starship pristatymui stiprus vėjas nesutrukdė. Šalia Falcon 1 raketa

2019 rugsėjo 29 kompanijos SpaceX vadovas Elon Musk pristatė naują erdvėlaivį Starship. Dėkodamas savo komandai, tiekėjams ir Boca Chica gyventojams, E. Musk negailėjo pagirų Falcon 1 raketai, kuri sėkmingai pakilo ketvirtuoju mėginimu būtent 2008 metų rugsėjo 28 dieną. Dar E. Musk prisiminė Grasshopper šuolius, išgąsdinusius Teksaso karves.

Starship, Falcon, Musk

Įsimintina nuotrauka: kyla paskutinė, ketvirtoji Falcon 1 raketa. Jei šią SpaceX raketą būtų ištikusi nesėkmė, kompanija Space X būtų bankrutavusi

Starship Mk1 į 21 km aukštį striktels maždaug po 30-60 dienų. Erdvėlaivis yra 50 m aukščio, 9 m diametro ir talpina 1200 t kuro (metano ir skysto deguonies). Tuščio masė – 120 tonų, vėliau gal 85 tonos. Dabar Starship masė yra 200 tonų.

Starship, Musk, Falcon

Komentuodamas Starship konstrukciją, Elon Musk atkreipė demėsį į nerūdijančio plieno (tona kainuoja ~ 2500 USD) korpusą. SpaceX galėjo rinktis kompozitines medžiagas (tona kainuoja ~ 125 000 USD)

Starship, Super Heavy

Starship erdvėlaivį iškels raketa Super Heavy

Prieš metus Elon Musk kalbėdamas apie erdvėlaivio Starship sukūrimo kainą, minėjo 2-10 mlrd USD. Po Starship pristatymo paminėjo kitą kainą: 1-3 mlrd USD. Kainos mažėjimą nulėmė nerūdijančio plieno, o ne kompozitinių medžiagų, naudojimas.

Į žemą orbitą apie Žemę (LEO) erdvėlaivis Starship turėtų iškelti 150 tonų. Tai būtų daugkartinis variantas. Po Starship Mk1 testinį šuolį atliks Starship Mk2. Po pusės metų Starship Mk3 iš Boca Chica į orbitą apie Žemę iškels Super Heavy raketa. Maždaug po 10 orbitinių skrydžių tikimasi pakelti ir pilotuojamą erdvėlaivį. Jau po to galima išskraidinti į Marsą kelis erdvėlaivius tūpimo sistemos testavimui bei būtinų atsargų nuskraidinimui. Ir tuomet bus laikas skraidinti į Marsą žmones. Erdvėlaivio įskriejimas į atmosferą vyks pagal Skydiver variantą: bus atliekami reikalingi manevrai.

Starship, Falcon millenium, Starhopper

Įvairių objektų dydžių palyginimas. Starship dydis viršys raketos Saturn V aukštį

Trumpai: Elon Musk pristatė erdvėlaivį Starship ir raketą Super Heavy, sukurtus žmonių skrydžiams į kosmosą įkūriant bazes Marse ar Mėnulyje. E. Musk pasakojo apie tarplanetinio erdvėlaivio Starship kūrimą ir testavimą, apie Raptor varytuvus. Ir svarbiausia – kada prasidės pirmieji Starship erdvėlaivio komerciniai ir pilotuojami skrydžiai.

Raptor_Engines, Starship

Metaniniai varikliai Raptor bus gaminami po 1 kas 2 dienas

E. Musk ir ateiviai

Bekalbėdamas E. Musk išsakė savo nuomonę apie ateivius: nėra jokių jų požymių. Kiek mums yra žinoma, mes vienintelė protinga gyvybės forma, tai vienintelė vieta šioje Galaktikos vietoje, kur yra sąmonė ir kurios išsivystymui reikėjo kelių milijardų metų. (Elon: there has been no sign of aliens. As far as we know we are the only advanced life out there, this is the only place in this part of the galaxy where there is consciousness, took several billion years for that to arise).
Žurnalistas Robin Seemangal iš superclaster apie ateivius: „Netikiu jumis”. Elon Musk nusijuokė ir atsakė: „Tikiuosi, aš klystu”,- pasakė žvelgdamas į dangų. – „Na, jei ateiviai čia, tai tikiu, jie yra geri. Jie mūsų dar neužmušė, vadinasi, jie nėra tokie blogi”.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *