Sherpa-FX ir mažieji satai

Sherpa-FX-for-PR-v001

Sherpa-FX buksyro debiutas įvyko sausio 25 dieną, kuomet SpaceX į atitinkamas orbitas apie Žemę išlėkdino rekordinį 143 satų būrį. SXRS-3/Transporter-1 misijoje buksyras išlėkdino 18 satų: HawkEye, Cluster 2, PTD-1, IZANAMI, Umbra-2001, Celestis 17, Astrocasts, ARCE, P2-10, ELROI ir TAGSAT-1.

Sherpa buksyras

Buksyro Sherpa-FX debiutas buvo sėkmingas

Sherpa – tai trijų ašių stabilizuota, orbitoje manevruojanti platforma arba buksyras, skirta mažų satų, lėkdinamų kaip antrinė apkrova, dislokavimui orbitoje raketos paleidimo metu. Buksyras yra integruotas į raketą kaip standartinis adapteris ir telpa į raketų Falcon 9 (SpaceX), Antares (Orbital Sciences Corp.) ir Atlas 5 bei Delta (United Launch Alliance – ULA) naudingojo krovinio vietą. Tai lyg trečioji raketos pakopa, skirta dislokuoti krovinius (satus) žemoje (LEO) ir poliarinėje (SSO) orbitose apie Žemę. Sherpa turi būti atskirta nuo raketos prieš pradedant satų dislokavimą. Buksyro Sherpa-FX orbitavimo laikas yra nuo 5 iki 7 metų.

BuksyrasSherpa-FX SmallSat Rideshare startas

SpaceX misijos SXRS-3/Transporter-1 infografika

Sherpa-FX remiasi Spaceflight 2018 pamoka, kuomet raketa Falcon 9 64 maži satai buvo išlėkdinti į SSO-A orbitą. 201 startas pavyko, tačiau buvo sunku jį surengti dėl nuolat besikeičiančių klientų pasirengimo lygių. Vėliau tai peraugo į kosmoso situacijos supratimo mįslę, kai operatoriams buvo sunku rasti savo satus, atsiskyrusius nuo Falcon 9 antrosios pakopos. Sherpa-FX yra skirtas spręsti daugeliui problemų taškų SSO-A orbitoje. Esant mažesniam satų skaičiui, Sherpa-FX paims telemetrinius krovinius iš Celestis, NearSpace Launch, Space Domain Awareness Inc. ir Keplerian Technologies/Tiger Innovations, skirtus atpažinti palydovus ir juos sekti. Sherpa-FX yra pirmoji iš Spaceflight programos Sherpa Next Generation programos Sherpa-NG. Antrasis Sherpa-NG startuos vasaryje su Falcon 9 SmallSat Rideshare išlėkdinimu. Kosminis skrydis vis dar parenka startus kitiems dviem Sherpa vis dar renkami kroviniai. Sherpa iš pradžių buvo suprojektuota gabenti iki 300 kg naudingų krovinių.

Sherpa-FX sukonstravusi  Spaceflight kompanija tikisi šiais metais buksyrą išlėkdinti dar du kartus.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *