Sojuz MC-24 sugrįžtuvės

Sojuz MC-24 virselis

Apie Sojuz MC-24 sugrįžtuves, o Tarptautinės Kosminės Stoties vadu tapo O.Kononenko

Sojuz MC-24 on Earth orbit

Sojuz MC-24 prieš lėkį link Žemės. NASA nuotrauka

14 parų pasikosminę balandžio 6 rytą O. Novickij, M. Vasilevskaja ir L. O‘Hara perėjo į Sojuz erdvėlaivį, uždarė jungties Rassviet liuką ir patikrino sandarumą. 3 valandom vėliau Sojuz atsijungė nuo lekiančios beveik 8 km/s greičiu Tarptautinės Kosminės Stoties. Erdvėlaivis pajudėjo link Žemės ir dar po 3 val, artėjant prie tankesnių atmosferos sluoksnių, varytuvu pradėjo stabdymą. Netrukus išsiskleidė oranžinis parašiutas, ir MC-24 sklandžiai nutūpė Kazachstane 150 km nuo Žezkasgano. 1940-45 metais ten lageriuose kalėjo per 5000 lietuvių tremtinių, mirusių nuo bado, šalčio ir ligų. Dar 1954-ais Rudniko lageryje buvo likę 800 lietuvių.

Grįžtanti įgula pargabeno 48 putpelių kiaušinius, nulėkdintus į TKS pernai Sojuz MC-25. Pusė jų buvo laikomi Nauka inkubatoriuje nesvarumo sąlygomis, o kiti – centrifugoje (gravitacinėm sąlygom). Šis eksperimentas tęsiasi nuo 1990-jų stoties Mir – tada iš ten laikytų kiaušinių išsiritę putpeliukai neišgyveno.
TKS dirbančios įgulos vadu tapo O.Kononenko.

astronautika.lt komentaras: Sovietų sąjungoje sukurtas ir pirmą kartą į orbitą 1967 metais paleistas erdvėlaivis lėkdina astronautus iki šių dienų. Nuo pirmojo iki paskutinio lėkio, erdvėlaivis turėjo aštuonias skirtingas modifikacijas.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *