Starship-4 bandymas birželio 6 d.

Starship-4 A

Bendrovė SpaceX birželio 6 dieną planuoja Starship-4 bandymą.

Starship-4

Starship startūno bandymas. SpaceX nuotrauka

„SpaceX“ planuoja 2024 m. birželio 6 d. atlikti ketvirtąjį „Starship“ skrydžio bandymą arba IFT-4. Reguliavimo institucijos (FAA) šiam bandymui ir šiai datai jau davė leidimus. Skrydžio bandymas bus vykdomas panašia trajektorija kaip ir ankstesnis skrydžio bandymas. SpaceX sieks „Starship“ nuleisti Indijos vandenyne. Tokioje skrydžio trajektorijo erdvėlaivis nesudega atmosferoje užtikrindamas saugumą. „SpaceX“ tikis pasiekti savo pagrindinį tikslą – kontroliuojamą „Starship“ grįžimą į orbitą.

Pasak Elon Musk, pagrindinis skrydžio bandymo tikslas yr grįžimo į atmosferą metu ir per maksimalų erdvėlaivio įkaitimą patekti daug giliau į atmosferą. Kitas tikslas yra įvykdyti „Super Heavy“ greitintuvo nuleidimą ir minkštai jį nuleisti Meksikos įlankoje. „SpaceX“ dėmesį perkelia nuo orbitos pasiekimo prie gebėjimo grąžinti ir pakartotinai naudoti „Starship“ ir „Super Heavy“. Bendrovė jau atliko keletą programinės ir techninės įrangos atnaujinimų ketvirtajam skrydžio bandymui. Taip siekiama padidinti bendrą patikimumą ir panaudoti ankstesnių skrydžio bandymų metu įgytą patirtį.

„SpaceX“ pareiškė: „Ketvirtuoju skrydžiu siekiama priartėti prie erdvėlaivio ir greitintuvo daugkartinio naudojimo. Toliau sparčiai tobuliname „Starship“ ir siekiame kuo greičiau pradėti naudoti visiškai daugkartinio naudojimo transporto sistemą, skirtą įgulai ir kroviniams gabenti į Žemės orbitą, Mėnulį, Marsą ir toliau.“

Šis bandymas buvo atliktas po gana sėkmingo trečiojo skrydžio bandymo. Apie jį rašėmė anksčiau „IFT-3 – trečias žvaigždėlaivio bandymas„. Jo metu „SpaceX“ pirmą kartą iškėlė erdvėlaivį „Starship“ į orbitą. Deja, startūnas subyrėjo viršutiniuose Žemės atmosferos sluoksniuose. Per šį bandymą, kai buvo ketinama startūną planuotai nuleisti Indijos vandenyne, skrydžio kontrolė prarado ryšį su „Starship“. Nepaisant to, „SpaceX“ pavyko įvykdyti kai kuriuos misijos tikslus, įskaitant sėkmingo pakopos atsiskyrimo pakartojimą pradinio kilimo metu.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *