Trečias arabas kosmose arba Hazza Al Mansouri

Skripochka, Meir, Mansouri, Soyuz MS-15

Skripochka, Meir, Mansouri – į TKS 2019 rugsėjo 25 nuskrido Soyuz MS-15

Skripochka, Meir, Mansouri, ISS crew

Soyuz MS-15/61S ekipažas jau Tarptautinėje Kosminėje Stotyje. Pirmoje eilėje (iš kairės į dešinę): Hazza Al Mansouri, Oleg Skripochka ir Jessica Meir. Vidurinėje eilėje (iš kairės į dešinę): Drew Morgan, Alexander Skvortsov ir Luca Parmitano. Galinėje eilėje (iš kairės į dešinę): Christina Koch, Aleksej Ovchinin ir Nick Hague. Spalio 3 dieną atgal į Žemę parskris Aleksej Ovchinin, Nick Hague ir Al Mansouri

Skripochka, Meir, Mansouri

Soyuz MS-15 ekipažas pasiruošęs kilti į TKS

Soyuz MS-15, Skripochka, Meir, Mansouri

Ekipažas matuosis skafandrus

Skripochka

Ekipažo vadas – Roscosmos kosmonautas Oleg Skripochka

O. Skripochka, J. Meir, Mansouri – Soyuz MS-15 ekipažas

Soyuz MS-15 skrydžio vadas Roscosmos kosmonautas Oleg Skripochka išskrido į kosmosą 3 kartą, viso kosmose dirbo 331 paras 12 val 30 min., atliko 3 išėjimus į atvirą kosmosą, jų bendra trukmė 16 val. 39 minutės. Pirmą kartą į kosmosą kilo kaip Soyuz TMA-01M skrydžio inžinierius nuo 2010 spalio 8 iki 2011 kovo 16 dienos. Toje TKS misjoje (ISS-25/26) atliko išėjimus į atvirą kosmosą. Antras skrydis nuo 2016 kovo 19 iki rugsėjo 7 Soyuz TMA-20M skrydžio inžinierius TKS-47/48 misijoje.

Jessica Meir

Jessica U. Meir – NASA astronautė, pirmas skrydis į kosmosą, kelis kartus buvo įtraukta į dublerių ekipažą

Hazza Al Mansouri

Hazza Al Mansouri – JAE astronautas, atrinktas skrydžiui iš daugiau nei 4 tūkst. kandidatų po sėkmingų psichologinių ir fizinių testų atlikimo ir JAE ir Rusijoje

Pagal pasirašytą Roscosmos ir JAE Mohammed bin Rashid kosmoso centro sutartį, Hazza Al Mansouri atvyko į Rusiją 2018 rugsėjį ruoštis J. Gagarino kosmonautų paruošimo centre skrydžiui į Tarptautinę Kosminę Stotį.

Hazza Al Mansouri į TKS pasiėmė 680 gramų įvairių daiktų (tiek pat pasiėmė ir Oleg Skripočka bei Jessica Meir): Koraną, šilkinę JAE vėliavą, 30 algarobo medžio sėklų, truputį maisto, šeimos nuotraukas bei Dubajaus valdytojo šeicho Mohammed bin Rashid knygą Qissati.

Hazza Al Mansouri

JAE įkūrėjo, pirmojo prezidento šeicho Zayed bin Sultan Al Nahyan nuotrauka iš susitikimo su Apollo 17 astronautais Eugene Cernan, Ronald Evans, Harrison Schmitt, ir NASA mokslininku Farouk Al Baz 1976 vasaryje išskrido į TKS

Pirmajam JAE astronautui, karo lakūnui Hazza Al Mansouri yra 35-eri metai. Vienu metu jis buvo jauniausias naikintuvo F-15 pilotas. Apie kosmosą svajojo nuo vaikystės. Vedęs, turi 4 vaikus.

TKS Hazza Al Mansouri atliks įvairius eksperimentus, vienas iš jų padės mokiniams tirti mikrogravitaciją. Dalis eksperimentų bus atliekami Roskocmos, NASA ir ESA užsakymu.

Arabai kosmose iki Hazza Al Mansouri

Iki Hazza Al Mansouri kosmose buvo dar du arabai. Saudo Arabijos princas ir Karališkųjų Saudo Arabijos oro pajėgų pilotas, sultonas bin Salman Al Saud dalyvavo Space Shuttle Discovery misijoje STS-51-G 1985 metais ir kosmose buvo 7 paras 1 valandą ir 38 minutes.

Skripochka, Meir, Mansouri, STS_51-G crew Al Saud

Pirmasis arabas (stovi iš dešinės antras) pakilo į kosmosą erdvėlaiviu Discovery

Antrasis buvo Sirijos karo lakūnas Muhammed Faris, kuris dirbo 1987 metais Sovietų Sąjungos kosminėje stotyje Mir ir kosmose buvo 7 paras 23 valandas ir 4 minutes.

Skripochka, Meir, Mansouri, Muhammed Faris

Antrasis arabas pakilęs į kosmosą buvo Sirijos karo lakūnas Muhammed Faris (viduryje)

Visų trijų arabų laikas kosmose panašus ~ 7 paros.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *