Astronautikos ir inžinerijos novatorius

Hyperloop, Dragon, PayPal, SolarCity, SpaceX, Tesla Motors, Zip2, elon-musk

Hyperloop, Dragon, PayPal, SolarCity, SpaceX, Tesla Motors, Zip2 – vienam asmeniui pakanka

Kosminės veiklos brangumas gerokai slopina astronautikos pažangą. Sėkmingai ir visapusiškai šią veiklą (ir kitas) naujina ir efektyvina Elon Reeve Musk – ne tik talentingas fizikas, inžinierius, naujovių kūrėjas, bet ir novatoriškų bendrovių SpaceX, Tesla Motors, SolarCity, PayPal, Zip2 steigėjas. Jam priklauso dirbtinio intelekto “OpenAl”, Marso kolonizacijos, globalaus kosminio interneto, saulės energijos panaudojimo, vamzdinio transporto “Hyperloop” idėjos bei įgyvendinimo koncepcijos. Musk gimė 1971 m. Pretorijoje (PAR) inžinieriaus ir medikės šeimoje. Dar gimnazijoje sukūrė kompiuterinę programą “Blastar”, už kurią pelnė pirmuosius 500 dolerių. 1988 m. atvyko Kanadon ir mokėsi Ontario Queen’s universitete, bet fizikos ir verslo bakalauru tapo Pensilvanijos universitete (JAV).

Hyperloop, Dragon, PayPal, SolarCity, SpaceX, Tesla Motors, Zip2, Elon MuskSėkmingiausiai Musk dirba kosminio ir sausumos transporto srityse

SpaceX bendrovė įgyvendina raketinių kompleksų pakartotino naudojimo idėją, nutupdant Falcon 1-ją pakopą iš 80 km aukščio į plūdrią platformą. Mėginta ją tupdyti parašiutais tiesiog vandenin, bet karšti varytuvai vėsiame vandenyje sprogdavo. Teko kurti sudėtingesnę tupdymo sistemą, pritaisant iškišamus grotuotus sparnelius (X-Wing style grid fins) ir orientavimo bei navigacines priemones. Erdvėlaiviais Dragon gabenami kroviniai (iki 3,3 t) į TKS, o naujasis CrewDragon ruošiamas astronautams, Mars Colonial Transporter – tolesnėms kelionėms.

Tesla bendrovė tiekia rinkai bene tobuliausią nūdienos elektromobilį Model S su 590 kg Li-jonų akumuliatoriumi po grindimis, kurio įkrovos pakanka 443 km ridai, pasiekiant net 249 km/h greitį (iki 100 km/h įsigreitina per 3,2 s). SolarCity kuria infrastruktūrą elektromobiliams.

100 kg akumuliatoriumi Powerwall ketinama pakeisti energijos vartojimo infrastruktūrą visame pasaulyje.

Hyperloop vamzdiniu transportu ketinama viršgarsiniu greičiu gabenti keleivius ir krovinius ekologiškiau ir saugiau Jis bus viršgarsinės aviacijos ir greituminių levitacinių traukinių hibridas su kosminių technologijų elementais. Musk žodžiais “Projektas pavyks, jei sukryžminti viršgarsinį Konkordą, elektromagnetinę patranką ir aerohokėjaus stalą”.

2015 m Yale School of Engineering & Applied Science suteikė E. Musk garbės daktaro laipsnį už “organizacinę dvasią ir kūrybos genialumą“.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *