Aviukas Šonas ir Artemis

astronautESA

Aviukas Šonas (Shaun) bus pirmasis Europos Kosmoso Agentūros (EKA) astronautas Artemis I misijoje į Mėnulį.

Sonas Shaun the Sheep

Aviukas Šonas nulinės gravitacijos imitacijos bandyme jaučiasi puikiai. EKA nuotrauka

Daktaras David Parker, EKA žmonių ir robotų tyrinėjimų direktorius, specialiai apmokytą vilnonį astronautą aviuką Šoną iš žinomo televizijos serialo, pavadino pirmuoju astronautu Artemis I misijoje į Mėnulį. „Tai įdomus laikas Šonui ir mums, EKA. Mes labai džiaugiamės, kad jis buvo atrinktas į misiją, ir suprantame, kad nors žmogui tai gali būti mažas žingsnis, aviai tai yra didžiulis šuolis“, – sakė daktaras D. Parker.

Šonas pradės pirmąjį nepilotuojamą NASA erdvėlaivio Orion skrydį. Tai bus Artemis I misijos dalis. Erdvėlaivis turi EKA paslaugų modulį, kuris skris aplink Mėnulį ir atgal. Startūnas SLS iškels Šoną iš Kenedžio kosminio centro Floridoje, JAV, į tarpmėnulinę orbitą. Po gravitaciniam manevro prie Mėnulio, erdvėlaivis bus pastumėtas 70 000 km už Mėnulio.

Aviukas jau pradėjo astronautų mokymo programą ir susipažinimą su erdvėlaiviu. Pasak agentūros, jo mokymai buvo dokumentuoti ir vėliau bus pateikti tinklaraščio įrašų serijoje. Istorijose bus rodomas Šono skrydis „Airbus „Zero G“ A310 lėktuvu, atkuriančiu nesvarias kosmoso sąlygas. 2019 m. buvo išleistas filmas „Aviukas Šonas: Farmagedonas“, kuriame pateikiama išsami informacija apie griežtus mokymus, kuriuos turi atlikti visi astronautai, įskaitant jį.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *