Besiruošiant Crew-2 misijai

Alpha Crew Dragon

Crew-2 misija bus antrasis pilotuojamo erdvėlaivio Crew Dragon lėkis į Tarptautinę Kosminę Stotį pagal NASA Komercinių skrydžių programą (Commercial Crew Program).

Crew-2 Shane Kimbrough_Megan McArthur_Akihiko Hoshide_Thomas Pesquet

Misijos Crew-2 vadas bus JAV astronautas Shane Kimbrough, o astronautė Megan McArthur – erdvėlaivio Crew Dragon pilotė. JAXA astronautas Akihiko Hoshide ir ESA astronautas Thomas Pesquet paskirti misijos borto inžinieriais

NASA misijos Crew-2 ekipažas

53 metų misijos vadas Shane Kimbrough į kosmosą lėkė du kartus: 2008 metais (erdvėlaivis Endeavour, misija STS-126) ir 2016 metais erdvėlaiviu Sojuz misijoje 49/50. Kosmose dirbo 189 paras, per jas atliko 6 išėjimus į atvirą kosmosą. Jame dirbo per 39 valandas. Astronautas domisi beisbolu, golfu, bėgimu ir sunkiaja atletika. Į NASA atėjo iš JAV armijos, turi aerokosminės technikos bakalauro ir kosminės erdvės tyrimo magistro laipsnius.

Astronautė Megan McArthur, kilusi iš Honolulu, turi aerokosminės technikos bakalauro ir okeonografijos mokslo daktaro laipsnius. Dalyvavo erdvėlaivio Atlantis misijoje STS-125 2009 metais. Tai buvo penktojis ir paskutinė kosminio Hablo teleskopo remonto misija. M. McArthur kosmose praleido 13 parų. Laisvalaikiu domisi povandeniniu pliaukiojimu, žygiais ir kulinarija. Visai galimas dalykas, jog M. McArthur taps pirmąja moterimi Mėnulyje. Apie tokius NASA pasirinkimus rašėme anksčiau.

Megan McArthur_Shane Kimbrough Crew-2

Erdvėlaivio pilotė Megan McArthur (kairėje) ir vadas Shane Kimbrough ruošiasi misijai Crew-2

Japonijos Kosmoso agentūros (JAXA) astronautas Akihiko Hoshide turi aerokosminės technikos bakalauro laipsnį. Iki atėjimo į JAXA, astronautas dalyvavo raketos H-II, TKS eksperimentinio modulio Kibo ir krovininio erdvėlaivio HTV konstravimo darbuose. Dalyvavo dviejuose kosminiuose skrydžiuose. 2008 metais, misijos STS-124 metu, prie TKS prijungė Japonijos Kibo modulį. Antrasis skrydis į Tarptautinę Kosminę Stotį buvo 2012 metais Rusijos erdvėlaiviu Sojuz TMA-05M. Bendras skrydžio kosmose laikas yra 124 paros.

Europos Kosmoso Agentūros astronautas Thomas Pesquet bus jauniausias ekipažo narys. Jam 42 metai. Per savo astronauto karjerą į kosmosą skrido vieną kartą, 2016 metais. 50 ir 51 ekspedicijos į Tarptautinę Kosminę Stotį sudėtyje dirbo 196 paras. Mėgsta groti saksofonu, turi daug povandeninio plaukiojimo ir šuolių parašiutu patirties. Th. Pesquet misija į TKS pavadinta Alfa vardu. Tai prancūzų tradicija suteikti kosminėms misijoms žvaigždžių ar žvaigždynų vardus. Alfa yra Kentauro ryškiausia žvaigždė. Pirmoji Th. Pesquet misija buvo pavadinta Proksima (Kentauro žvaigždyno arčiausia žvaigždė Saulei).

Crew Dragon-2 Akihiko Hoshide_Thomas Pesquet

Crew Dragon-2 misijos borto inžinieriai Akihiko Hoshide (nuotraukoje arčiau) ir Thomas Pesquet

Misijos Crew-2 pradžia yra 2021 pavasaris, tikėtina trukmė ~ 6 mėnesius. Didindama astronautų skaičių Tarptautinėje Kosminėje Stotyje iki 7 NASA tikisi atlikti daugiau mokslinių eksperimentų.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *