Civiliniai Kinijos nuotolinio stebėjimo palydovai

RemoteSensingSattelite

Civiliniai Kinijos nuotolinio žemės stebėjimo palydovai teikia daug duomenų, kurie paskirtis gali būti tiek karinė, tiek civilinė.

Nuo 2015 m. palydovinis Žemės stebėjimas visame pasaulyje tampa labai svarbus, nes palydovų duomenys yra civilinio ir karinio panaudojimo.

Palydovinis nuotolinis stebėjimas apibrėžiamas kaip palydovinių jutiklių naudojimas stebėti, matuoti ir įrašyti elektromagnetinę spinduliuotę, kurią atspindi ar skleidžia Žemė ir jos aplinka, kad būtų galima vėliau analizuoti ir gauti informaciją.

Fengyun meteorologiniai satai

FengYun (FY – iš kinų kalbos „vėjo debesis”) yra meteorologinių satų serija. Satai FY 1 ir FY 3 lekia žemose orbitose (LEO), o FY 2 ir FY 4 – geostacionariose orbitose (GEO). Pagrindinė, 20 iškeltų palydovų, užduotis yra gauti atmosferos, debesų, žemės ir vandenynų informaciją Kinijoje ir už jos ribų bei rinkti atitinkamus duomenis. Tai reikalinga orų ir klimato prognozėms, stichinių nelaimių bei pasauliniam aplinkos stebėjimui. Visi FY duomenys yra prieinami vartotojams nemokamai. Fengyun palydovai yra įtraukti į Pasaulio meteorologijos organizacijos meteorologinių palydovų seriją. FY satų duomenys yra ir civiliniai ir kariniai.

Fengyun civiliniai

Keturių serijų FY meteorologiniai satai. Nuotrauka CMA/SCS

Haiyang vandenynų satai

HaiYang (HY- iš kinų kalbos „vandenynas”) yra jūrinių mokslinių nuotolinių stebėjimo palydovų grupė, sukūrta Kinijos Kosmoso Technologijos Akademijoje (Chinese Academy of Space Technology – CAST). Satuose naudojama trijų ašių stabilizavimo CAST968 platforma. HY 1, keturi satai, yra pirmoji Kinijos vandenynų spalvos ir jūros paviršiaus temperatūros bei aplinkos stebėjimo satų serija. Keturi HY 2 satai stebi dinaminę vandenyno aplinką su mikrobangų jutikliais, matuojančiais vandens lygio aukštį bei temperatūrą. HY 3 satai bus naudojami salų, pakrančių zonų bei jūrinių taikinių stebėjimui optiniais, infraraudonųjų spindulių ir mikrobangų jutikliais.

Huanjing nelaimių ir aplinkos stebėjimo satai

Huanjing (HJ – iš kinų kalbos „aplinka”) 1575 kg masės satuose naudojami optiniai, infraraudonųjų spindulių ir multispektriniai jutikliai bei sintetinės apertūros radarai (SAR). 20212 metais iškeltas HJ 1C, buvo pirmasis Kinijos palydovas su sintetinės apertūros radaro (SAR) technologija. S juostos SAR pagamino Rusijos NPO Mashinostroyeniya. Nuo 2008 iškelti penki satai ir ketinma paleisti dar 6.

HJ Satellite

HJ nelaimių ir aplinkos stebėjimo satas. CAST nuotrauka

ZiYuan Žemės resursų palydovai

ZiYuan (ZY – iš kinų kalbos „resursai”) – Kinijos Brazilijos Žemės resursų palydovų programos (China–Brazil Earth Resources Satellite program – CBERS) satai. Nuo 1999 metų iškelta 15 satų. Kai kurie satai sukurti tik Kinijos CAST. Pirmasis civilinis Ziyuan III satas yra Kinijos didelės skiriamosios gebos stereoskopinių Žemės vaizdų palydovas. Pagal jo duomenis siekiama sukurti plačios aprėpties trimačius žemėlapius bei atitinkamų aplinkos stebėjimo parametrų teikimą, išteklių valdymą, reagavimą į nelaimes, miestų planavimą ir nacionalinį saugumą.

CHEOS programa

Tai Kinijos aukštos skiriamosios gebos Žemės stebėjimo sistemos satai (China High-resolution Earth Observation System – CHEOS). Tokių palydovų nuo 2013 metų iškelta 35.

Gaofen satai

Gaofen (GF – iš kinų kalbos „aukšta skiriamoji geba”) satų, kurių nuo 2013 metų yra paleista daugiau nei 25 vnt., civiliniai duomenys naudojami ir CHEOS programoje. Satuose veikia didelės skiriamosios gebos kameros, kai kuriuose įrengti sintetinės apertūros radarai, hiperspektrinės kameros ir kryptinės poliarizacinės kameros. Dalis GF duomenų naudojama nacionalinės gynybos tikslais.

 


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *