Skalbyklė kosmose

Skalbykle

Skalbyklė kosmose – egzotika ar būtinybė. Kuomet SpaceX ir NASA Tarptautinėje Kosminėje Stotyje rengia 180 parų misijas, skalbyklė yra būtinybė.

Skalbykle

Skalbyklė kosmose…Roscosmos ją kuria

Tačiau…Ilgos kosminės misijos prasidėjo XX amžiaus aštuntajame dešimtmetyje. Pirmoji ilga misija prasidėjo 1973 lapkričio 16, kuomet į JAV orbitinę stotį Skylab 84 paroms pakilo Skylab 4 ekipažas. 1975 gegužės 24 į orbitinę stotį Saliut 4 63 parų misijai išskrido Sojuz 18 ekipažas.

2022 metų rudenį Rusijos Federacijoje, Roscosmos įniciatyva vyksta kosmoso skalbimo mašinos kūrimo darbai. Akcinė bendrovė „Chemijos inžinerijos mokslinis gamybos ir projektavimo institutas“ (AB „NIKhimmash“) kuria vandens procedūrų priemones ir skalbyklę, skirtas naudoti kosmose.

„Plovimo priemonių bei skalbimo mašinos kūrimo darbai yra ankstyvoje stadijoje ir vykdomi iniciatyvos principu. Pagaminti regeneravimo sistemos agregatų prototipai, vykdomi modelių projektavimo patikros bandymai. Sprendimas plėtoti sanitarinės įrangos kompleksą, skirtą naudoti kosmose, paskelbtas 2021 m. Buvo pranešta, kad komplekse turėtų būti vandens procedūrų įranga, skirta veido, galvos ir kūno plovimui, taip pat drabužių plovimui ir dezinfekcijai.

NASA jau anksčiau yra atlikusi eksperimentą (P&G Telescience Investigation of Detergent Experiments – PGTIDE), kurio metu tyrė Tide To Go rašikliuose ir Tide To Go servetėlėse esančių dėmių šalinimo ingredientų efektyvumą mikrogravitacijoje. Atliekant tyrimą taip pat nagrinėjami bet kokie ploviklio fizinės išvaizdos ir ploviklio preparatų fermentų stabilumo bei veikimo pokyčiai, kuriuos sukelia mikrogravitacijos poveikis. Rezultatai galėtų padėti kurti ploviklių sistemas, skirtas Artemis, Marsui ir kitoms būsimoms kosminėms misijoms, kuriose įguloms reikia galimybės skalbti drabužius.

iss043e302260

ESA astronautė Samantha Cristoforetti demonstruoja savo geltonai baltai dryžuotas kojines po PGTIDE eksperimentinių testų. NASA nuotrauka


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *