Didėja konkurencija Starlink

Project Kuiper, Starlink, OnWeb

Project Kuiper, Starlink, OneWeb – naujas žaidėjas pelningoje palydovinio interneto nišoje

Project Kuiper – naujas žaidėjas

Project Kuiper, Starlink, OneWeb

JAV kompanija Amazon balandžio pradžioje paskelbė apie ketinimus sukurti interneto palydovų debesį kosmose arba Project Kuiper. Kol kas neaišku, ar Amazon pati gamins Project Kuiper palydovus ar juos užsakys. Project Kuiper – 3236 palydovai, teikiantys greitaeigį internetą žemoje orbitoje apie Žemę: 590 km aukštyje orbituos 784 palydovai, 610 km – 1296 palydovai, 630 km – 1156 palydovai. Amazon Project Kuiper teiks internetą platumose nuo 56° šiaurės platumos iki 56° pietų platumos, kur gyvena 95 nuošimčiai Žemės gyventojų.

Palydovinio interneto projekto Starlink vadovas Rajeev Badyal ir keli jo komandos nariai, dabar dirbantys prie Amazon ProjectKuiper, buvo atleisti iš SpaceX kompanijos, atsiradus nesutarimams su Elon Musk dėl projekto Starlink vystymo tempų ir palydovų konstrukcijos. SpaceX vadovas Elon Musk ir Amazon vadovas Jeff Bezos apie Starlink bei Project Kuiper projektus kalba, kaip apie esminius, galinčius išspręsti interneto prieigos problemą Žemėje. Priminsime: Amazon kompanijos vertė yra 142 mlrd USD, SpaceX kompanijos vertė yra 21 mlrd USD. Galimai ir į Project Kuiper bei Starlink investicijos skirtis panašiai – kartus.

SpaceX 2016 metais FCC pateikė internetinio palydovų debesies Starlink paraišką, tačiau apie Amazon Project Kuiper paraišką nežinoma.

Palydovinis internetas – OneWeb ir Starlink

Apie panašius projektus jau yra paskelbę ir darbus pradėję kompanijos OneWeb ir SpaceX. Kompanijos Laser Light, Leosat, Samsung, O3b, Hongyan, Viasat, Telesat LEO, Yalini, Xinwei, Astrome Technologies, Boeing V-Band, Commsat ya paviešinusios palydovinio interneto debesų projektus, tačiau realių darbų kol kas nevykdo. Iš jau paminėtų kompanijų galima išskirti tris lyderius: SpaceX su Starlink, O3b, OneWeb kompanijos.

SpaceX du testinius palydovus Microsat 2a ir Microsat 2b iškėlė 2018 metų vasario 22 dieną, OneWeb 6 palydovus iškėlė 2019 vasario 27 dieną.Project Kuiper, Starlink, OneWeb

Telesat interneto palydovas

Project Kuiper, Starlink, OneWeb

O3b palydovas Project Kuiper, Starlink, OneWeb

OneWeb iškėlė 6 palydovus internetui

Project Kuiper, Starlink, OneWeb

SpaceX kompanija Starlink pirmuosius palydovus testuoja nuo 2018 vasario pabaigos

OneWeb palydovų paleidimas

Ačiū Shutterstock už nuotrauką


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *