Indijos astronautai pradeda treniruotis

Indija, Rusija, astronautai, gslv-mkiii-x16

Indija, Rusija, astronautai – Indijos kandidatai astronautai pradeda treniruotis Rusijoje

Indija, Rusija, astronautai

Kosmoso kolonizavimo posteris

Keturi Indijos pilotai pasirinkti kandidatais į astronautus ir vasario 10 pradėjo 12 mėnesių pasiruošimą Gagarino kosmonautų paruošimo centre (Gagarin Research and Test Cosmonaut Training Centre (GCTC) Maskvoje. Atrinkti iš šimtų paraiškas padavusių asmenų, keturi kandidatai į vionautus yra Indijos Oro Pajėgų (Indian Air Force – IAF) pilotai. Po visų treniruočių Indijoje ir Rusijoje užbaigimo, vienas ar du iš keturių, bus atrinkti skrydžiui pilotuojamu erdvėlaiviu Gaganyaan 2022 metais.

Gaganyaan, Indija, Vionaut, gslv-mkiii-x16

Erdvėlaivio Gaganyaan testai

2019 birželyje Indija arba ISRO Pilotuojamų Kosminių Skrydžių Centras ir Rusijos Glavkosmos (ryšių su užsieniu Roscosmos padalinys) pasirašė treniruočių susitarimą. Pagal jį, Rusija padės atrinkti kandidatus bei atlikti jų medicininę apžiūrą ir įvairias treniruotes. Pasak Glavkosmos, per 12 mėnesių kandidatai praeis visapusišką pasiruošimą, įskaitant biomedicinines treniruotes bei fizinį pasirengimą. Kandidatai detaliai studijuos erdvėlaivio Soyuz sistemas bei treniruosis nesvarumo sąlygose Il-76MDK lėktuve. Il-76MDK yra perkonstruotas karinis Ilyushin-78 lėktuvas. Jame, parabolinio skrydžio žemyn metu, atsiranda iki 30 s trunkantis nesvarumas. Būsimieji astronautai bei kosmoso turistai lėktuvo viduje patiria nesvarumą ir treniruojasi. Kandidatai treniruosis ekstremalių skrydžių sąlygų imitacijose, pvz. erdvėlaivio nenormalus nusileidimas nenumatyto klimato ar geografinėse sąlygose.

Pagal 2018 metais paskelbtą ISRO pilotuojamų misijų programą, 2022 pabaigoje ketinama paleisti erdvėlaivį Gaganyaan su 3 vionautų ekipažu į žemą orbitą apie Žemę. Numatoma misijos trukmė ~ 7 paros. 2020 gruodyje numatoma erdvėlaivio Gaganyaan nepilotuojama misija. Indijos Kosmoso Tyrimo Organizacijos (ISRO) biudžetas 2018 metais buvo 1.493 mlrd USD.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *