Liuksemburgo Kosmoso agentūra

Liuksemburgas, Kosmosas, Agentūra, LSA MarcSerres

Liuksemburgas, Kosmosas, Agentūra, LSA – nykštukai veržiasi į kosmosą

Liuksemburgas, Kosmosas, Agentūra, LSA MarcSerres

Kairėje Liuksemburgo ministras pirmininkas ir ekonomikos ministras Étienne Schneider (kairėje) ir Marc Serres: Liuksemburgo Kosmoso Agentūra įkurta

Liuksemburgo Kosmoso Agentūra

Liuksemburgo Kosmoso Agentūra (Luxembourg Space Agency – LSA) – įkurta Liuksemburge 2018 metų rugsėjo 12 dieną, vadovas Marc Serres. Smagu. LSA, skirtingai nei NASA ar Roskosmos, neužsiims palydovų konstravimu ar paleidimu į kosmosą, ji vystys šalies pramonės kosmoso sektorių arba, kviesdama kitų šalių kompanijas kurtis šalyje, aktyvins Liuksemburgo pramonę. Apie 150 naujų kosmoso kompanijų jau kreipėsi į šalies Ekonomikos ministeriją su prašymu leisti pradėti savo veiklą Liuksemburge. Liuksemburgo Kosmoso Agentūra ketina į įvairias kosmoso kompanijas savo šalyje per Liuksemburgo Kosmoso Fondą (Luxembourg Space Fund) investuoti ~ 100 mln € – apie tai kitą dieną po  LSA įkūrimo pareiškė Liuksemburgo ministras pirmininkas ir ekonomikos ministras Étienne Schneider.

Liuksemburgas, Kosmosas, Agentūra, LSA Marc Serres

LSA vadovaus Marc SerresLiuksemburgas, Kosmosas, Agentūra, LSA Étienne Schneider

Liuksemburgo ministras pirmininkas ir ekonomikos ministras Étienne Schneider: Liuksemburgo Kosmoso fondas skirs ~ 100 mln € kosmos kompanijoms

2018 metų rugsėjo 27 dieną trys kompanijos – CubeRover, Hydrosat ir Made in Space – pareiškė ketinančios įkurti savo gamyklas Liuksemburge ir dirbti kartu su šalies universitetais ir kompanijomis.

Liuksemburgas, Kosmosas, Agentūra, LSA, MIS

MIS demonstruoja 3D spausidntuvo prototipą

Made in Space

Viena iš tokių yra JAV kompanija Made in Space (MIS), įkurta 2010 metais ir siūlanti 3D spausdintuvais kosmose gaminti robotizuotas sistemas. Įkurdama savo gamybos padalinį Europoje, MIS siekia padidinti savo dalį pasaulinėje kosmoso rinkoje ir būti arčiau vartotojų. Nauja gamykla kurs ir gamins robotizuotas sistemas pagal valstybinius bei komercinius užsakymus. Beje, kompanija Made in Space Tarptautinėje Kosmoso Stotyje turi du 3D spausdintuvus (pirmasis atskraidintas 2014 metų rugsėjo mėn.) ir būtent nesvarume gamina produkciją. Kompanijos būstinėje Kalifornijoje yra pats ilgiausias – 37.7 m – 3D technologijomis atspaustas daiktas.

Liuksemburgas, Kosmosas, Agentūra, LSA, MIS

3D spausdintuvu atspausdintas llgiausias – 37.7 m – daiktas ŽemėjeLiuksemburgas, Kosmosas, Agentūra, LSA, MIS

MIS 3D spausdintuvas Tarptautinėje Kosminėje StotyjeLiuksemburgas, Kosmosas, Agentūra, LSA, MIS

Liuksemburgas, Kosmosas, Agentūra, LSA, MIS

ir atspausdinti įrankiai

Liuksemburgo kosminis šuolis ?

2015 metais JAV priėmė įstatymą, kuris leidžia privačioms kompanijoms eksploatuoti asteroidų išteklius. Šis įstatymas neprieštarauja dar XX amžiuje priimtam tarptautiniam kosmoso susitarimui, pagal kurio vieną dalį nei vienas natūralus dangaus kūnas ar jo dalis negali būti kieno nors nuosavybė.

Europoje tokį įstatymą pirmasis 2016 metais priėmė Liuksemburgas, jis įsigaliojo 2017 metų rugpjūčio 1 dieną. Rezultatai pasirodė jau 2017 metais. Kompanija Deep Space Industries kuria erdvėlaivius, galinčius eksploatuoti asteroidų naudingus išteklius, o Planetary Resources užsiims asteroidų tyriklių kūrimu.

Rusijos Roskomos išreiškė prieštaravimą Liuksemburgo priimtam įstatymui. Priežastis elementari: Rusija nespės į asteroidų išteklių traukinį.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *