New Shepard – turistai į kosmosą

Blue Origin New Shepard

New Shepard raketos, sukurtos bendrovėje Blue Origin, bandymai užbaigti sausio 14.

Blue Origin New Shepard rocket

New Shepard raketa 2021 pavasarį į kosmosą lėkdins turistus

Raketa su misija NS-14 iš starto aikštelės Teksaso valstijoje, sėkmingai pakilo 14 kartą, o Blue Origin įkūrėjas Jeff Bezos 2021 pavasarį ketina kosmosan lėkdinti turistus. Skirtingai nei bendrovė Virgin Galactic, Blue Origin bilietų į skrydžius neparduoda, nors rezervacija paskelbta. Bilieto kainos 2021 neskelbia. 2019 metais bilieto į kosmosą kainą buvo skelbta ir ji siekė ~ 100 tūkst USD. Anksčiau esame rašę apie Virgin Galactic, pardavusią krūvą bilietų po 250 tūkst. USD. Deja, tikinusi skrydžius pradėsianti 2018 pavasarį, 2021 metų pradžioje bendrovė tyli.

NS14-cc-descent-mountains

Misija NS-14 užbaigiama, kapsulė tuoj nusileis

Ketinama sausio 14 misijoje NS-14 dalyvavusį 6 vietų erdvėlaivį vėliau dar sykį išlėkdinti į suborbitinį skrydį. Po antrojo skrydžio, bus pasirengta turistų skraidinimui į ~ 106 km aukštį virš Žemės. Raketa New Shepard lėkdins kosmoso turistus į suborbitinį skrydį. Dalyviai erdvėlaivyje patirs kelių minučių nesvarumo būklę, galės grožėtis Žemės vaizdais. Raketa ir erdvėlaivis yra daugkartiniai, raketa grįžta atgal į Žemę panašiai kaip bendrovės SpaceX raketa Falcon 9. Erdvėlaivis su dalyviais parašiutais nusileidžia Teksaso valstijoje. Kosmosų turistams yra sukurti keturi daugkartiniai erdvėlaiviai.

BlueOrigin_NewShepard_FlightProfile

Suborbitinio skrydžio schema

New Shepard atnaujinta kapsulė

ns14-mannequin-100km

Misijos NS-14 manekenas Skywalker sėkmingai imitavo astronautą ar kosmoso turistą

Misijoje NS-14 (trukmė 10 min. 10 s.) išbandyta patobulinta kapsulė astronautams ir turistams:
garsiakalbiai viduje su mikrofonu ir mygtuku „tiesiog pasikalbėti“ prie kiekvienos sėdynės, kad astronautai galėtų nuolat kalbėtis su Misijos kontrole (Mission Control); pirmasis ekipažo įspėjimo sistemos bandymas su skydeliu kiekvienoje sėdynėje, perduodant astronautams ir turistams svarbius saugos pranešimus;
paminkštinti sienų pamušalai ir garso slopinimo įtaisai, skirti sumažinti aplinkos triukšmo lygį kapsulės viduje; aplinkos sistemos, įskaitant aušinimo sistemą ir oro drėgmės valdymą, siekiant reguliuoti temperatūrą ir išvengti kapsulės langų rasojimo skrydžio metu, o taip pat anglies dioksido reguliavimas; Šešios astronautams ir turistams.

Blue Origin Launch Star in Texas

Blue Origin privati starto aikštelė Teksaso valstijoje panašesnė į vaikų smėlio dežę, nei į kosmodromą

Jeff Bezos bendrovę Blue Origin įkūrė 2000, po dviejų metų Elon Musk įkūrė bendrovę SpaceX. Blue Origin bendrovę, kurioje dirba ~ 3500 darbuotojų, finansuoja pats ikūrėjas. 2020 Jeff Bezos, pardavęs Amazon akcijų, į kompaniją investavo ~ 10 mlrd USD. SpaceX kompanijos (~ 8000 darbuotojų) finansavimo šaltinis yra pilotuojami skrydžiai į Tarptautinę Kosminę Stotį ir komerciniai palydovų iškėlimai.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *