Starhopper šuolis ir Raptor

Starhopper, Raptor, SpaceX

Starhopper, Raptor, SpaceX – naujiena vienintelė. Starhopper stryktelėjo 20 m aukštyn, metano varytuvas Raptor veikė puikiai, SpaceX ir Elon Musk džiaugiasi.

Starhopper gaisras

Po liepos 17 dieną įvykusio gaisro nenukentėjo nei pats demonstratorius Starhopper, nei varytuvas Raptor. Liepos 19 dieną SpaceX testavimo poligone Boca Chica buvo įjungtas vienintelis varytuvas Raptor. Jis veikė vos 3 sekundes. Starhopper į viršų nepakilo, nors to laukta. Vietoje to, viršutinėje Starhopper dalyje įsiplieskė ugnis, pasirodė dūmai, o automatika išjungė variklį.

Pirmasis Starhopper šuoliukas buvo 2019 balandžio 6. Tuomet Raptor varytuvas pakėlė Starhopper į 2.5 cm aukštį, o pats demonstratorius buvo prirakintas grandinėmis

Starhopper, Raptor, SpaceX

Eilinis SpaceX pasiekimas – Starhopper pakilo į 20 m aukštį ir minkštai nusileido. Raptor varytuvas nepažeistas

Starhopper, Raptor, SpaceX

Starhopper, Raptor, SpaceX

Starhopper po stryktelėjimo atrodo puikiai

Starhopper, Raptor, SpaceX

Starhopper, Raptor, SpaceX

Starhopper, Raptor, SpaceX

Atramos atlaikė minkštą Starhopper nusileidimą

Starhopper, Raptor, SpaceX

Metaninis Raptor variklis

Starhopper, Raptor, SpaceX

Boca Chica įranga po 20 m stryktelėjimo nepažeista

Starhopper, Raptor, SpaceX

Vilkikai paruošti įrangos išgabenimui

Starhopper ir Starship

Demonstratorius Starhopper yra milžiniško erdvėlaivio Starship, su 6 Raptor varytuvais, prototipas. Atskirai ruošiama raketos Super Heavy pirmoji pakopa su 35 Raptor varytuvais, kurie erdvėlaivį Starship iškels į orbitą apie Žemę. SpaceX ir Elon Musk į Starship erdvėlaivį deda labai daug vilčių. Jis – Starship ir Super heavy – bus daugkartiniai. Po starto ir nusileidimo pirmąją raketos Super Heavy pakopą ir erdvėlaivį galima bus vėl naudoti. Erdvėlaivis Starship turėtų talpinti iki 100 keleivių.

SpaceX ketina ervėlaivį Starship panaudoti žmonių skraidinimui į Mėnulį ir Marsą. Taip pat Elon Musk ketina Starship panaudoti žmonių skraidinimui Žemės atmosferoje ir kai tai pavyks, pasiekti bet kurį Žemės tašką bus galima per 30-60 minučių.

2017 metų rugsėjo 29 dieną Elon Musk pristatė naujausią kompanijos SpaceX pagrindinį projektą, kurį kompanija pradėtų kurti sekančiais metais.Tai didelės masės transporto sistema, sąlygiškai pavadinta BFR (Big Falcon Rocket – didelė Falcon raketa arba Big Fucking Rocket – didelė išdulkinta raketa), sugebėsianti startuoti nuo Žemės paviršiaus ir nusileisti Marse, Mėnulyje ir kituose, dar neįvardytuose, Saulės sistemos kūnuose. 2018 metų rudenį BFR gavo naują Starship vardą.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *