Blackswan Space ir ESA sutartys

Blackswan space

omet Blackswan Space, apie kurią rašėmė tekste „Lietuvos kosmoso technologijų klasteris„, su Europos Kosmoso Agentūra (ESA) pasirašė tris sutartis.

Blackswan space B

Marius Klimavičius – aeronautikos inžinierius, BlackSwan Space įkūrėjas ir vadovas. Nuotrauka ziniuradijas.lt

Vilniuje įsikūrusi kosmoso technologijų programinės įrangos kūrėja Blackswan Space paskelbė sudariusi tris sutartis su ESA dėl naujų funkcijų GNC Rendezvous, Approach ir Landing Simulator (GRALS) įrenginiuose Europos kosmoso tyrimų ir technologijų centrui (ESTEC) Nyderlanduose.

GRALS palaiko sudėtingų kosminių misijų kūrimą bei testavimą, vykdant suartėjimą ir susijungimą orbitoje, o taip pat nusileidimą ant planetų paviršių. Įrenginyje naudojamos dvi robotų rankos, sujungtos su 33 m ilgio linijiniu takeliu, imituojant įrangos artėjimo scenarijus. Ketinama išbandyti naujas funkcijas, skirtas imituoti susitikimų ir prisijungimo scenarijus.

„Blackswan Space“ įdiegs pažangiausius robotikos algoritmus bei kurs tikslius ir tikrus realaus laiko kompiuterinius modelius. Vėliau bus kuriama skaitmeninė įrenginio versiją 3D aplinkoje su virtualios realybės (VR) galimybėmis.

Lietuvos startuolis dirbs su ESA kuriant atvirojo kodo 3D geostacionaraus palydovo modelį. Tai leis tyrinėti satų prisijungimo technologijas. Informacija iš trijų projektų bus integruota į ACE autonomijos platformą, kuri skirta aptarnavimui orbitoje, šiukšlių šalinimui ir palydovų spiečių operatoriams.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *