Bilietai į kosmosą brangs

Bilietai virselis

Bilietai į kosmoso platybes arba įperkamiausi turistiniai skrydžiai brangs, pranešė „Virgin Galactic“.

Per 2025 m. pirmojo ketvirčio darbų ataskaitą „Virgin Galactic“ atstovas sakė, kad nuo 2026 metų pradžios bilietai skrydžiams į suborbitinius skrydžius brangs. Deja, kosminio lėktuvo lėkis su pakilimu į maždaug 80 kilometrų aukštį virš Žemės taps brangesnis ir sieks 600 tūkst. USD už kiekvieną keleivį. Nauja bilietų kaina bus paskelbta 2026 m. pradžioje, o skrydžiai su kosminiais turistais bus atnaujinti tų pačių metų rudenį.

Bilietai i kosmosa A

Kosminis lėktuvas beveik pasiekia kosmoso ribą. „Virgin Galactic” nuotrauka

2024 m. birželį „Virgin Galactic“ nustojo siųsti turistus link Karmano linijos – 100 km virš Žemės. Kosminis lėktuvas „VSS Unity“ paskutinį kartą prieš užbaigdamas skrydžius link kosmoso nesvarumo būsenos nuskraidino keturis turistus. Deja, „VSS Unity“ į kosmosą galėjo kilti tik kartą per mėnesį.

Bilietai Delta A

Būsimasis „Delta“ klasės suborbitinis kosminis lėktuvas. „Virgin Galactic“ nuotrauka

Naujasis „Delta“ lėktuvas vienu metu galės skraidinti šešis keleivius. Padidintas keleivių skyrius, taip pat numatomas dažnesnis paleidimų dažnumas, 1 kartas per tris paras, žada per metus sumažinti norinčiųjų pamatyti Žemę iš kosmoso.

Naujuoju laivu „Virgin Galactic“ tikisi pagerinti savo finansinę padėtį, nes 2024 m. nuostoliai siekė 122 mln. USD. Pirmasis modernizuoto laivo „Delta“ skrydis turėtų įvykti 2026 m. vasarą. Turistinės paslaugos bus pradėtos teikti 2026 m. rudenį.

Bendrovės „Virgin Galactic“ konkurentė yra bendrovė „Blue Origin“, erdvėlaiviu „New Shepard“ per vieną skrydį aptarnaujanti šešis keleivius. Tarp bendrovių yra didžiulis skirtumas. „Blue Origin“ erdvėlaivis pakyla į 105-110 km aukštį. Nebeskraidantis „VSS Unity” per septynis komercinius lėkius nuo 2016 iki 2024 metų kildavo maždaug į 85,1 – 88,8 km aukštį.

Bendrovė „Blue Origin“ viešai neatskleidė kosminės atrakcijos bilietų kainų. Tikėtina, vienas bilietas į „New Shepard“ erdvėlaivį kainuoja apie 500 tūkst. USD. Skrydžiai net į ribinį kosmoso aukštį ir toliau išlieka brangi pramoga, o kosminio turisto sąvoka dėl skirtingų lėkių aukščių yra neapibrėžta.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

sixteen − = twelve
Powered by MathCaptcha