Ariane 6, Europos Kosmoso Agentūros (EKA) ir bendrovės Ariane Group, startūno kūrimo darbai bus užbaigti ne anksčiau nei 2022 metų pabaigoje. Tikėtina, pirmasis startas gali įvykti 2023 metų balandyje.
Naujojo startūno varytuvų testas
Ilgai lauktas Europos naujos kartos startūno, kurio keliamoji galia prilygtų Falcon 9 galiai, startas iš pradžių buvo numatytas iki 2020 m. pabaigos. deja, vėliau paleidimas buvo kelis kartus atidėtas. 2022 birželio 13, EKA generalinis direktorius Josef Aschbacher interviu BBS, startą nukėlė į 2023 metus.
Ariane 6 kūrimo darbus lėtino „kriogeninės jungties sistemos“ problema
Jai buvo skiriama daug dėmesio ir dėl to vėluojama. Sistemos bandymas baigtas: suskystintas vandenilis ir deguonis į raketą Ariane 6 teikiamas iki paleidimo. Dėl kūrimo problemų buvo atidėti ir antrosios pakopos varytuvo Vinci bandymai. Vis tik, tikimasi pradėti antrojo bandymų etapo bandymus Lampoldshausene, Vokietijoje.
Naujojo EKA startūno projektui jau išleista ~ 3,8 mlrd €. Du įvykiai per pastaruosius kelis mėnesius žymiai padidino startūno, nors ir vėluojančio, paklausą rinkoje.
Vasario 24 pradėta Rusijos invazija į Ukrainą, paskatino EKA nutraukti ryšius su Roscosmos ir atsisakyti startūno Sojuz naudojimo. Įvairių EKA organizacijų Galileo ir Copernicus satai į kosmosą bus iškelti kitais startūnais. Europos Kosmoso Agentūra rezerve turi penkis startūno Ariane 5 skrydžius, o paskui turės kilti Ariane 6. Dauguma EKA krovinių, užuot skridę Rusijos Sojuz, dabar laukia, kol į kosmosą pakils naujasis startūnas.
Antrasis postūmis yra didelis komercinis Amazon užsakymas, kuomet buvo bendrovė įsigijo 18 būsimų Ariane64 (su keturiais kietojo kuro stiprintuvais) skrydžių. Per ateinančius penkerius metus Amazon privalo iškelti didžiąją dalį savo interneto satų Project Kuiper spiečiaus. Tai verčia EKA ir Ariane Group paspartinti kūrimo darbus, kitaip Amazon užsakymas greičiausiai gali būti atšauktas, jei Ariane 6 negalės pakankamai dažnai skristi.