Ariane 6 aerodinaminis apvalkalas

Ariane 6 fairing at Gviana

Ariane 6 aerodinaminis apvalkalas atvyko į Prancūzijos Gvianą. Pirmasis naujos kartos startūno Ariane 6 aerodinaminis krovinių apvalkalas atplukdytas į Europos kosmodromą Prancūzijos Gvianoje. Netrukus bus pradėta bandymų serija ir rengiamas Europos naujos kartos sunkiasvorio startūno lėkis. Tai nuo 2018 metų Europos Kosmoso Agentūros (EKA) ruošiamas atsakas į SpaceX startūno Falcon 9 sukeltą klientų judėjimą į JAV starto aikšteles.

Ariane 6 fairing at Gviana

Maketo naudingoji apkrova stovi ant savo naudingosios apkrovos adapterio – juodo kūgio. Tai sąsaja tarp naudingosios apkrovos dugno ir startūno. Adapterio kūgis pritvirtintas prie nuolatinio doko apačioje

Ariane 6 Fairing_Emmen

Apvalkalo gaminimo momentas

20 m aukščio ir 5.4 m skersmens naujas aerodinaminis apvalkalas yra integruojamas su kroviniu, idant būtų galima išbandyti įrangą ir procedūras surinkimo pastate, pranešė ESA.

Du naujus aerodinaminius gaubtus iš anglies pluošto kompozito pagamino Šveicarijos kompanija „Ruag Space“ iš Emmen. Kiekvieną didelė apvalkalo pusė gaminama iš anglies pluošto kompozito, jį kaitinant pramoninėje orkaitėje. Tai sumažina išlaidas bei pagreitina gamybą, o mažiau dalių leidžia greičiau surinkti startūną ir krovinį. Tai ypač svarbu „Ariane 6“.

Prieš šiuos Ariane 6 bandymus Prancūzijos kosmoso agentūra CNES atnaujino esamą „Ariane 5“ surinkimo pastatą nauju integravimo doku. Jis sudarytas iš didelio balto rėmo, su dviem bet kokio lygio reguliuojamomis mobiliosiomis platformomis ir prieinamais fiksuotais laiptais bei platformomis.

Šiame asamblėjos pastate yra dvi salės: viena skirta „Ariane 5“ startūnui surinkti ir inkapsuliacijos salė, kurioje laikomas naudingas krovinys. Prie pastato įėjimo buvo sumontuotos naujos 26 m aukščio durys, kad būtų galima aerodinaminį apvalkalą kartu su kroviniu ir adapteriu perkelti ant platformos, gabenančios „Ariane 6“ į paleidimo aikštelę.

Tai yra vienas iš daugelio išsamių bandymų, kuriuos ESA, CNES, „ArianeGroup“, „Avio“ ir kiti partneriai atlieka Gvianos kosminiame centre. Šie bandymai patvirtins sistemų funkcionalumą ir procedūras, kurios paruoš naują Europos startūną „Ariane 6“ skrydžiui.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *