Rashid važiuoklis ir ispace

Rashid lunar rover

Japonijos ispace ir arabų Mėnulio važiuoklis Rashid. Apie JAE Mėnulio važiuoklį jau rašėme „Arabų Mėnulio misija

Rashid lunar rover

Mažutis Rashid važiuoklis, vos 10 kg, ir 8.49 cm x 53.5 cm x 53.85 cm dydžio, sieks ambicingų planų

Mohammed Bin Rashid Kosminis centras (Mohammed Bin Rashid Space Centre – MBRSC) pasirašė sutartį su Japonijos kompanija ispace, kuri pristatys į Mėnulį naudingą krovinį. MBRSC iš Jungtinių Arabų Emiratų (JAE) kelia ambicingus planus – nuskraidinti į Mėnulį Rashid važiuoklį ir įvykdyti misijos „Emiratų Mėnulis” užduotis. Apie tai balandžio 15 pranešė JAE Kosminio centro spaudos centras.

Pagal susitarimą, ispace tampa pagrindiniu misijos „Emiratų Mėnulis” (Emirates Lunar Mission -ELM) strateginiu ir įgyvendinimo partneriu. Tai pirmoji tokia misija arabų kosmoso pasaulyje.

Į Mėnulį Rashid roveris bus nuskraidintas ispace Mėnulio tūpimo aparatu 2022 metais. Tai bus bendrovės ispace komercinės programos „HAKUTO-R“ pirmoji misija. Pagal susitarimo sąlygas, Japonijos ispace nuskraidins roverį į Mėnulį, užtikrins ryšį bei elektros tiekimą skrydžio metu ir užsiims belaidžio ryšio tiekimu Mėnulio paviršiuje.

ELM yra viena iš iniciatyvų pagal Mars 2117 programą, kurios tikslas – sukurti Marso žmonių koloniją. Programą Mars 2117 finansuoja ICT fondas, priklausantis Telekomunikacijų reguliavimo tarnybai (Telecommunications Regulatory Authority – TRA).

Mažo Mėnulio važiuoklio, kurio masė vos 10 kg, o matmenys 8.49 cm x 53.5 cm x 53.85 cm, dizainas turėjo būti paruoštas 2021. Emiratų inžinieriai turi jį pagaminti 2022, o išbandyti 2023. Skrydžiui važiuoklis turėjo būti parengtas, paleistas bei nutūpdytas 2024 metais. Planai keičiami juo perkeliant į 2022 metus. Ketinama ištirti įvairius Mėnulio paviršiaus aspektus. Bus tiriamas dar netyrinėtas Mėnulio paviršius, jo susidarymas bei komponentai, paviršiaus šiluminės savybės, o taip pat šilumines amplitudes ir laidumo charakteristikas.

Jungtiniai Arabų Emiratai intensyviai ėmėsi kosmoso 21 a. antrame dešimtmetyje. Trys JAE astronautai jau dalyvavovo Tarptautinės Kosminės Stoties misijose, o 2021 pavasarį jų marsatyris Al Amal pradėjo orbituoti apie Marsą. JAE ketina į TKS misiją išskraidinti ir astronautę Nora AlMatrooshi.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *