Angola veržiasi į kosmosą

Angola AngoSAT-2 B

Angola pamaži, nuo 2011 m. veržiasi į kosmosą. Deja, pasirinktas proveržio partneris yra … Roscosmos.

Angola Angosat

Angosat-2 į orbitą iškeltas 2022 lapkričio 12 dieną

2011 metais Rusjos bankai VEB, VTB, Gazprombank ir Eximbank Angolai suteikė 278 mln USD paskolą 13 metų laikotarpiui. Už šiuos pinigus Fundoje buvo pastatytas Skrydžių valdymo centras, kuris, tikėtina valdys Angolos satus ir teikiamą informaciją.

Angosat-1

Pasaulio kosmoso technologijų „lyderis” Roscosmos pirmąjį 278 mln USD vertės 1647 kg ryšių satą  Angosat-1 pažadėjo paleisti dar 2016 m. Dėl nuolat kylančių problemų ir gedimų paleidimas buvo nukeltas. 2017 gruodžio 26 satas dieną paleistas, o po trijų parų nutilo. 2018 balandžio 4 buvo pripažinta – Angosat-1 nutilo visam laikui. RKK (raketinė kosminė kompanija) Energia iš SOGAZ ir VTB Insurance gavo 121 mln USD draudimą. Angosat-1 Rusijai kainavo 400 mln USD. Angosat-2 gamyba ir paleidimas dar 252 mln USD.

Pagal sutarties sąlygas Rusija buvo įpareigota per 30 mėnesių savo lėšomis, pradedant nuo balandžio 24, sukonstruoti ir paleisti naują Angosat-2. Galutinė sato paleidimo data turėjo būti 2020 spalio 24 diena. Deja…

2019 metų pavasarį Angola su Airbus pasirašė 179 mln USD vertės Angosat-3 kūrimo ir paleidimo sutartį. Tai trečiasis Angolos satas, kuris bus naudojamas žemės stebėjimui, karinei žvalgybai, teritorijų stebėjimui, meteorologijai, gamtos išteklių inventorizacijai, klimato tyrimams ir modeliavimui, stichinių nelaimių prevencijai ir stebėjimui.

Pirmasis iš Angolos kosmose ?

Angola AngoSAT B

Minsitras ketina pirmąjį Angolos kosmonautą išlėkdinti su kosmoso „lydere”

Angolos Respublikos telekomunikacijų, informacinių technologijų ir viešųjų ryšių ministras Mario Augusto da Silva Oliveira sakė, kad „… Jau kurį laiką bendradarbiaujame su Rusija kosminių technologijų srityje. Žinoma, mes planuojame tęsti bendradarbiavimą. Rusija yra viena iš kosmoso technologijų lyderių pasaulyje. Labai norime mokytis iš geriausių. Angola, padedama Rusijos, galėtų išsiųsti į kosmosą pirmąjį kosmonautą savo istorijoje“.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *