Astrolight – alternatyva SpaceX

Astrolight iš Lietuvos siūlo alternatyvą SpaceX teikiamai interneto iš kosmoso paslaugai

Astrolight Portable-Optical-Ground-Station-4

Astrolight siūlo lazerinio ryšio naujoves. Astrolight nuotrauka

Lietuvoje įsikūrusi bendrovė „Astrolight” siūlo lazerinio ryšio naujoves kaip alternatyvą tradiciniams „SpaceX” radijo dažnio metodams. WEF ir „McKinsey” kosmoso įžvalgų ataskaitoje teigiama, kad iki 2035 m. EO sektoriaus pajamos patrigubės ir sieks 9 mlrd. USD per metus. Tuo pasiremdama Lietuvos bendrovė pasisako už lazerinį ryšį kaip alternatyvią duomenų siuntimo į Žemę priemonę ir pabrėžia optinių technologijų poveikį EO.

Bendrovė „SpaceX” žengia į šią sritį plėsdama savo „Starlink” tinklo galimybes ir siūlydama palydovinius lazerius kitiems palydovų operatoriams, kad pagerintų ryšį kosmose. Be to, naudodami tarppalydovinius lazerinius ryšius, „Starlink” satai gali veiksmingai perduoti duomenis šviesos greičiu žemoje Žemės orbitoje. Įgyvendindama tokias iniciatyvas kaip „Plug and Plaser”, „SpaceX” taip pat palengvina lazerinio ryšio technologijos integravimą į satų spiečius. Tačiau „Starlink” ryšiai iš kosmoso į Žemę vis dar priklauso nuo radijo dažnių ryšio, o tai riboja bendrą duomenų pralaidumą.

„GXO, Inc.” vyriausiasis strategijos pareigūnas David Gauthier aiškina: „Kai tiek daug bendrovių renka Žemės stebėjimo duomenis, kliūtis bus ne surinkimo pajėgumų trūkumas, o turimo ryšio pralaidumo trūkumas. Ypač tai bus aktualu toms programoms, kurioms svarbus mažas vėlavimas. Net ir naudojant lazerinius tinklinio ryšio tinklus kosmose, visada reikės daugiau tinklo mazgų ir papildomų būdų perduoti informaciją į Žemę.”

„Astrolight” siūlo alternatyvų sprendimą, kuriuo ji skiriasi nuo „SpaceX”. Suteikdama galimybę palydovams tiesiogiai prisijungti prie Žemės stočių lazerinėmis jungtimis, ji sumažina priklausomybę nuo palydovų infrastruktūros ir siūlo ekonomiškai efektyvią duomenų perdavimo alternatyvą. Mūsų technologija taip pat yra kompaktiškos konstrukcijos. Ją lengviau integruoti į nedidelius palydovus, kuriuose vietos ir svorio apribojimai yra labai svarbūs”, – aiškino bendrovės „Astrolight” generalinis direktorius Laurynas Mačiulis.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *