Japonijos bendrovė Astroscale vasario 18 d. pradėjo kosminių šiukšlių monitoringo misiją.
Rocket Lab startūnas pradeda Astroscale misiją ADRAS-J. Rocket lab nuotrauka
Bendrovė „Astroscale Japan Inc.”, „Astroscale Holdings Inc.” dukterinė įmonė, vasario 18 d., iš „Rocket Lab” paleidimo komplekso Nr. 1 Mahijoje, Naujojoje Zelandijoje, sėkmingai paleido komercinį demonstracinį šiukšlių kontrolės satą „Active Debris Removal by Astroscale-Japan” (ADRAS-J).
Japonijos aerokosminių tyrimų agentūra (JAXA) atrinko ADRAS-J savo komercinio šiukšlių šalinimo demonstracinės programos I etapui. ADRAS-J yra pirmasis pasaulyje bandymas saugiai priartėti prie didelės nuolaužos orbitoje. Bus nustatomos jos charakteristikas, atliekant susitikimo ir artėjimo operacijas (RPO). Nuolauža bus apibūdama ir tiriama jos būklė. Vėliau ADRAS-J skries prie Japonijos startūno H2A antrosios pakopos korpuso. Tai maždaug 11 metrų ilgio, 4 metrų skersmens ir maždaug 3 tonų svorio orbitinė šiukšlė. Bus demonstruojama artėjimo operacija ir vaizdų gavimas, siekiant įvertinti korpuso judėjimą bei konstrukcijos būklę. Per kelis ateinančius mėnesius bus įvykdyti įvairūs misijos etapai, įskaitant priartėjimą, susitikimą bei nutolimą.
ADRAS-J-1 satas laboratorijoje. AstroScale nuotrauka
Eddie Kato, bendrovės prezidentas ir direktorius, po starto sakė: „ADRAS-J paleidimas – tai naujas skyrius mūsų istorijoje. Tai pirmoji misija, kuomet mūsų satas sėkmingai pasiekė orbitą.” „ADRAS-J yra reikšminga mums kaip bendrovei ir visam sektoriui. Dėkojame visai komandai, JAXA, mūsų partneriams ir rėmėjams už jų atsidavimą ir pasiaukojimą, padėjusį mums pasiekti šį tašką orbitoje.”
Artimiausiomis dienomis misijos ADRAS-J komanda, prieš pradėdama susitikimo operacijas, orbitoje tęs bandymus ir patikrinimus. ADRAS-J naudos antžeminius stebėjimo duomenis apie apytikslę objekto padėtį orbitoje, idant galima būtų priartėti saugiu atstumu.