Belgija prisijungė prie Artemis

Belgija virselis

Sausio 23 dieną Belgija pasirašė Artemis susitarimus. Parašus Briuselyje padėjo užsienio reikalų ministrė Hadja Lahbib ir valstybės sekretorius, atsakingas už mokslo politiką, Thomas Dermine.

Belgija Artemis

Belgija prisijungė prie „Artemis” misijų į Mėnulį. NASA nuotrauka

Šalis dalyvauja Europos Kosmos Agentūros (ESA) ir tarptautinėse kosmoso tyrinėjimo programose. Belgija mano, kad „Artemis” susitarimai yra svarbi politinė priemonė. Pasirašiusios valstybės ir jų nevyriausybiniai subjektai, tyrinėdami kosmosą, ja remiasi. Ši veikla visiškai atitinka galiojančią tarptautinę teisę, o pirmiausiai 1967 m. Jungtinių Tautų (JT) sutarties dėl kosminės erdvės nuostatas. Belgijos pasirašyti Artemidės susitarimai yra dalis jos aktyvaus dalyvavimo JT Taikaus kosmoso naudojimo komiteto darbe. Daugiau apie (United Nations Committee on the Peaceful Uses of Outer Space – UNCOPUOS)

Būdama penkių JT sutarčių dėl kosmoso šalimi, Belgija, per pastarąjį dešimtmetį ėmėsi keleto veiksmų komitete. Taip šalis siekia sukurti tarptautinę daugiašalę teisinę sistemą, skirtą teisingai prieigai prie kosmoso išteklių ir naudai iš jų gauti, taip pat saugiam ir tvariam šių išteklių naudojimui.

Belgija signs-artemis-accords

Iš kairės į dešinę: JAV ambasados Belgijoje reikalų patikėtinis Tim Richardson, Belgijos astronautas Raphaël Liégeois, Belgijos sekretorius mokslo politikai Thomas Dermine, Belgijos užsienio reikalų ministrė Hadja Lahbib ir Belgijos astronautas Frank De Winne per Artemidės susitarimų pasirašymo ceremoniją Briuselyje. Nathan De Fortunato nuotrauka

Kalbėdama apie parašą, Hadja Lahbib sakė: „Belgija visada stovėjo ant žemės, o galvą kėlė į žvaigždes. Mūsų šalis yra viena iš pasaulio lyderių kosmoso tyrinėjimo srityje. Artemidės susitarimų pasirašymas atspindi mūsų nuolatinį įsipareigojimą tvariai ir atsakingai naudotis kosmosu. Artemis sustiprins mūsų ryšius su tarptautiniais partneriais. Jis taip pat atvers naujų ekonominių galimybių mūsų bendrovėms, turinčioms pasaulyje pripažintą patirtį kosmoso sektoriuje.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *