Graikija tapo 35-ąja Artemis susitarimus pasirašiusia šalimi

Graikija Artemis signatories

Graikija tapo naujausia šalimi, prisijungusia prie Artemis susitarimų.

2024 m. vasario 9 Graikija tapo trisdešimt penktaja šalimi, prisijungusia prie Artemidės susitarimų. Graikijos užsienio reikalų ministras Giorgos Gerapetritis pasirašė susitarimus penktojo JAV ir Graikijos strateginio dialogo, vykusio Valstybės departamente Vašingtone, metu. Renginyje JAV valstybės departamente taip pat dalyvavo NASA administratoriaus pavaduotoja Pam Melroy, JAV valstybės sekretorius Antony Blinken ir Graikijos kosmoso centro prezidentas Ioannis Daglis.

Graikija Artemis Greece

(Iš kairės) Graikijos kosmoso centro prezidentas Ioannis Daglis, NASA administratorius Bill Nelson ir JAV valstybės sekretorius Antony Blinken stebi, kaip Graikijos užsienio reikalų ministras Giorgos Gerapetritis pasirašo Artemis susitarimus. Chuck Kennedy, oficiali Valstybės departamento nuotrauka

Artemis susitarimus 2020 m. sudarė JAV kartu su dar septyniomis pirminėmis pasirašiusiomis šalimis. Nuo to laiko Susitarimus pasirašiusios šalys surengė tikslines diskusijas, kaip geriausiai įgyvendinti Artemis susitarimų principus. Susitarimai stiprina ir įgyvendina pagrindinius 1967 m. Kosmoso sutarties įsipareigojimus. Kartu susitarimai stiprina JAV ir pasirašiusiųjų šalių įsipareigojimą laikytis Registracijos konvencijos, Gelbėjimo ir grąžinimo susitarimo, taip pat geriausios praktikos, kurią remia NASA ir jos partneriai, įskaitant mokslinių duomenų viešą skelbimą.

Kalbėdamas apie pasirašymą, Gerapetritis sakė: „Žmonijai pradedant didįjį nuotykį, grįžtant į Mėnulį ir ruošiantis kelionėms už Mėnulio ribų, Artemis susitarimai yra valstybių bendradarbiavimo ir kooperacijos švyturys, atveriantis kelią tvariam ir taikiam kosmoso tyrinėjimui.”

NASA administratorius Billas Nelsonas pridūrė: „Sveikinu Graikiją tapus 35-ąja šalimi, prisijungusia prie Artemis susitarimų šeimos. JAV ir Graikija yra ilgalaikės partnerės ir draugės, todėl džiaugiamės galėdami išplėsti šią partnerystę kosmose. Kartu mes kuriame Artemis kartos bendradarbiavimo kosmose ateitį.”


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *