Blue Origin ir HSL

blueorigin_bluemoon_ascent HLS

Blue Origin, HSL, NASA – trijulė ir projektai lėkiui Mėnulį 2024 metais

Anksčiau rašėmė apie balandžio 30 paskelbtus tris NASA programos „žmogaus nuleidimo sistemos” (Human Landing System – HSL) laimėtojus: Blue Origin, Dynetics ir SpaceX. Truputį daugiau informacijos apie Blue Origin projektą.

Moon lander Blue Origin, HSL, NASA

Nacionalinė komanda remsis savo įdirbiu ir sieks Mėnulio 2024 pabaigoje

Blue Origin yra jungtinės nacionalinės komandos, suformuotos iš Lockheed Martin, Northrop Grumman ir Draper, lyderis. Ši komanda pateikė integruotą trijų pakopų erdvėlaivį (Integrated Lander Vehicle – ILV) nusileidimui į Mėnulį. Kiekviena iš nacionalinės komandos dalyvių pateikė savo vystomus projektus. Blue Origin nusileidimui į Mėnulį sukurs erdvėlaivį su BE-7 varytuvais, kurio kriogenines technologijas padeda kurti Tipping Point. BE-7 varytuvas konstruojamas trejus metus.
Lockheed Martin sukurs ekipažo erdvėlaivį pakilimui nuo Mėnulio paviršiaus (pakilimo modulis) pagal Orion erdvėlaivį.

Cygnus Blue Origin Northrop Grumman

Vienas iš NASA darbinių arkliukų erdvėlaivis Cygnus į TKS krovinius skraidina nuo 2013 metų

Northrop Grumman pasiremdama „Cygnus“ krovininiu arkliuku, kurs erdvėlaivį lėkiui nuo Gateway orbitinės stoties iki žemos Mėnulio orbitos bei kuro papildymo orbitoje technologijas, siekiant pademonstruoti sistemos galimybes.

HLS Drapper ISS-2-microAnalyzers

Draper mikroanalizatorius (nuotraukoje 2 vnt.) Tarptautinėje Kosminėje Stotyje veikia nuo 2009 metų

Draper kurs valdymo bei navigacijos sistemas, avioniką ir programinę įrangą pagal šios kompanijos NASA kuriamas panašias sistemas. Kompanija Drapper sukūrė sukūrė jutiklių sistemą, apimančią diferencinio judrumo spektrometrijos (DMS) technologiją ir programuojamą kompaktišką dujų chromatografiją. Ši sistema matuoja lakiųjų organinių junginių kiekius Tarptautinės Kosminės Stoties (TKS) patalpose. Draper įrenginys „microAnalyzer aptinka pėdsakų garus, kurių koncentracija yra vos kelios dalys trilijonui. Jis yra nešiojamas ir pigesnis nei masės spektrometras, o panašius aukštos kokybės matavimus jis atlieka iškart. Mikroanalizatoriai TKS buvo įrengti 2009 metais, patobulinti modeliai įdiegti ir pradėti naudoti 2013 metais.

ILV galės susijungti tiek su Orion erdvėlaiviu, tiek su Mėnulio orbitinė stotimi Gateway ir laukti atskrendančio ekipažo, o ILV bus lėkdinami Blue Origin kuriama New Glenn raketa arba ULA raketa Vulcan.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *