Erdvėlaivių statybos tempai

erdvėlaivių Engine Starship

Erdvėlaivių statybos tempus Elon Musk nori spartinti iki „Boeing 737” lėktuvų gamybos – iki 300 laivų per metus.

erdvėlaivių Engine Starship

Žvaigždėlaivio variklių taktiniai ugnies bandymai. SpaceX nuotrauka

2023 metų pabaigoje E. Musk socialiniame tinkle X paskelbė žinutę, kurioje papasakojo apie būsimos „Starship” gamybos viziją. Mėnulio ir Marso kolonizavimui reikės daugiau erdvėlaivių Starship nei startūnų SuperHeavy. Todėl ilgainiui laivų reikės gaminti po 300 per metus, kaip kad masiškiausio lėktuvo „Boeing 737” gamybos atveju.

E. Muskas ne kartą yra kalbėjęs apie savo svajonę paskleisti žmoniją po Saulės sistemą. Pagrindė svajonė, kolonizuoti Marsą, yra graži idėja. Raudonojoje planetoje žmonės turės gyventi po planetos paviršiumi esančiose olose ir dėvėti sunkius skafandrus su padidinta apsauga nuo radiacijos. E. Musk pažymi, kad Starship paleidimo dažnumas bus eile mažesnis nei vieno numatyto Super Heavy startūno. Išvada: reikia atitinkamai padidinti Starship gamybą.

Startūnas Super Heavy, kaip ir erdvėlaivis Starship, bus daugkartinio naudojimo. Ji grįš į pakilimo aikštelę praėjus maždaug 6 minutėms po starto. Teoriškai, per valandą galėtų būti paruošta pakartotiniam paleidimui. Daugkartinio naudojimo erdvėlaivis Starship, atsiskyręs nuo startūnos, skrydžio metu nukeliaus toli nuo nusileidimo vietų. Idealiu atveju jis galėtų nusileisti po vieno apskriejimo aplink Žemę. Praktiškai sugrįžimui į starto vietą jam prireiktų kelių apskriejimų, o tai gali užtrukti ilgokai.

Engine Starship B

Startūno Super Heavy konstravimas. SpaceX nuotrauka

Į Marsą ir Mėnulį

Siekiant iš pradžių patenkinti žmonijos poreikius tyrinėti Mėnulį ir Marsą, reikia pagaminti apie 100 laivų per metus, mano E. Musk. Idealiu atveju bendrovė turėtų siekti pagaminti 300 laivų per metus. Tiek geriausiais bendrovės metais buvo pagaminama lėktuvų Boeing 737. Be to, „Starship” valdymas labai panašus į lėktuvo valdymą, o tai daroma sąmoningai. Vieną dieną jie kils dešimtimis ar šimtais paleidimų per dieną, o pilotai neturėtų jaustis nepatogiai pilotų kabinoje.

E. Musk žinutės informacija yra labai tolima perspektyva. Kol kas SpaceX ruošiasi trečiajam bandomajam Starship ir Super Heavy skrydžiui į orbitą apie Žemę. Ankstesnieji du paleidimai baigėsi avarija. Startūnas ir erdvėlaivis naujam paleidimui yra paruošti, o gruodžio mėn. buvo atlikti visų varytuvų statiniai ugnies bandymai.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *