Euroconsult – kosmoso rinka 2021

Space market 2021

Euroconsult, pirmaujanti kosmoso konsultacijų ir rinkos tyrimų įmonė, paskelbė 2021 metinę kosmoso rinkos apžvalgą.

Iki 1991 metų pabaigos, kuomet baigėsi šaltasis karas, egzistavo tik karinis ir civilinis kosmosas. Vėliau atsirado komercinis kosmosas: privataus sektoriaus įmonės ir vartotojai. Civilinis kosmosas arba klientai – nekarinės vyriausybės organizacijos (pvz., kosmoso agentūros), mokslo tyrimų ir švietimo organizacijos (pvz., universitetai); gynybiniai arba karinis kosmosas- vyriausybinės karinės struktūros ir organizacijos.

Space market 2021

Euroconsult 2021 kosmoso rinkos apžvalga, pateikti skaičiai yra USD

Programų apibrėžimai

Satcom: palydovai komerciniams ir vyriausybiniams plačiajuosčio ryšio operatoriams ryšiams ir transliavimuis, siaurajuostis ryšys bei duomenų rinkimas iš žemės, oro ir atmosferos jutiklių.
Žemės stebėjimas: palydovai, skirti elektrooptiniam ir radiolokaciniam Žemės stebėjimui, meteorologijai, tiek operatyviniams, tiek žemės mokslo tyrimų tikslams. Įtraukiami GNSS radijo okultacijų ir gynybos agentūrų palydovai.
Navigacija: vyriausybinių agentūrų palydovai, skirti padėties nustatymui.
Saugumas: palydovai, skirti kosmoso situacijos suvokimui, išankstiniam raketų paleidimų įspėjimui, netoli Žemės esančių objektų stebėjimui, elektroninei žvalgybai, radijo dažnių ir kosminių orų stebėjimui.
Technologijos: technologijų plėtros palydovai (vyriausybiniai, akademiniai, komerciniai) skirti naujų technologijų bandymams arba platformos/naudingosios apkrovos komponentai.
Mokslas ir tyrimai: kosminiai tyrikliai, skirti astrofizikai ir astronomijai, planetų tyrinėjimams, heliofizikai ir Saulės bei Žemės sąveika
Pilotuojami skrydžiai į kosmosą: pilotuojamos kosminės misijos (orbitinės arba giliojo kosmoso).
Kosmoso logistika: aptarnavimas orbitoje (palydovai, skirti taisyti, atnaujinti, papildyti degalų arba perimti stotis, saugoti senstančius palydovus pratęsiant jo veikimo trukmę); aktyvus kosminių šiukšlių šalinimas; paskutinės mylios logistika (cubesat varytuvai) ir gamyba orbitoje.
Kosmoso turizmas: žmogaus lėkis į kosmosą pramogai.

2021 metų pasaulinės kosmoso ekonomikos bendra vertė yra 370 mlrd. USD. Kosmoso rinka, kurios vertė yra 337 mlrd. USD, apima komercines pajamas iš kosmoso ir viešuosius pirkimus. Kitos vyriausybinių organizacijų išlaidos kosminės veiklos vykdymui – vidaus išlaidos ir moksliniai tyrimai bei plėtra – yra 33 mlrd. USD.

 2021 metais buvo fiksuojamas 4 % kosmoso rinkos augimas, nors 2020 m. dėl koronaviruso krizės buvo užfiksuotas 4 % nuosmukis. Tikimasi, kad iki 2030 m. kosmoso ekonomika augs 74 % ir pasieks 642 mlrd. USD.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *