Al Matrooshi ruošiasi NASA centre

NoraMohammed

Nora Al Matrooshi ir Mohammad Al Mulla, būsimieji JAE astronautai, pradėjo mokymus NASA Johnson Space centre pagal anksčiau pasirašytą susitarimą. Esame anksčiau rašę apie Jungtinių Arabų Emiratų astronautų skrydžius į Tarptautinę Kosminę Stotį bei naujus būsimus astronautus.

Al Matrooshi JAE astronauts

Būsimų astronautų grupė NASA  mokymo centre. Antra iš dešinės – Nora Al Matrooshi.

NASA ir Jungtinių Arabų Emiratų (JAE) Mohammed Bin Rashid Kosmoso Centras (MBRSC) tęsia 2021 metais pradėtą astronautų pasiruošimą. Per ateinančius dvejus programos metus Mohammad Al Mulla ir Nora Al Matrooshi treniruosis penkiose programose: TKS sistemų eksploatavimas ir priežiūra, išėjimas į atvirą kosmosą ir darbas jame, sudėtingų robotikos įgūdžių ugdymas, saugus mokomojo lėktuvo T-38 valdymas ir rusų kalba. Įgavę kvalifikaciją, astronautai gali dalyvauti Tarptautinės Kosminės Stoties tyrimų misijose. Neatmetama ir galimybė dalyvauti kitose misijose.

NASA mokymų centre pristatomi būsimieji JAE astronautai Mohammad Al Mulla ir Nora Al Matrooshi

Prieš išvykdami į NASA mokymo centrą, būsimieji JAE astronautai yra užbaigę JAE Kosmoso Centro mokymus: plaukimo, nardymo ir išgyvenimo pratimai, ištvermės gerinimo ir skraidymo orlaiviais pamokos. Aišku ir rusų kalbos pamokos, kurios pravers kuomet į misijas astronautai lėks Rusijos erdvėlaiviais Sojuz.

Biografijos trumpai

Nora dar mokykloje, 2011 metais, dalyvavo tarptautinėje matematikos olimpiadoje Amsterdame. Ji turi JAE universiteto mechanikos inžinerijos bakalauro laipsnį, buvo Amerikos mechanikos inžinierių draugijos narė. 2014 metais studijavo Vaasa taikomųjų mokslų universitete (VAMK) Suomijoje, mokėsi korėjiečių kalbos Hanyango universitete (Seulas). Nuo 2016 metų buvo Nacionalinės naftos statybos bendrovės inžinierė ir beveik penkerius metus ėjo bendrovės jaunimo tarybos pirmininko pavaduotojos pareigas.

33 metų Mohammed Al Mulla 15 metų buvo Dubajaus policijos helikopterio pilotas. Dabar, ketindamas siekti žvaigždžių pilotuojamose misijose, nori paskatinti savo, 1 bei 4 metų, sūnus siekti aukštumų. Al Mulla buvo jauniausias pajėgų pilotas ir komercinio piloto licenciją gavo būdamas 19 metų. Prieš išvykdamas į NASA, vadovavo Dubajaus policijos Oro sparno centro mokymo skyriui. Yra yra gavęs drąsos medalį iš Dubajaus ministro pirmininko ir valdovo šeicho Mohammed bin Rashid. Jis yra įgijęs teisės ir ekonomikos bakalauro laipsnį bei viešojo administravimo magistro laipsnį. Jis tikisi tapti pirmosios Emyratų kosmoso komandos, tiriančios Mėnulį, dalimi ir tikisi apmokyti būsimus astronautus.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *