Šveicarija – naujausia Artemidės narė

Sveicarija virselis

    No feed items found.

2024 metų balandžio 15 d. Šveicarija tapo 37-ąja Artemidės susitarimų signatare

Sveicarija Artemis signature

NASA plečia Artemis susitarimų ratą.

NASA būstinėje, Vašingtone susitarimus Šveicarijos vardu pasirašė Guy Parmelin, Šveicarijos federalinis patarėjas, ekonomikos, švietimo ir mokslinių tyrimų ministras. Šiuo parašu Šveicarija patvirtino savo įsipareigojimą tvariai ir naudingai naudoti kosmosą visai žmonijai.

Be Guy Parmelin, pasirašant susitarimus taip pat dalyvavo Valstybės departamento sekretoriaus padėjėjo pavaduotojo pareigas einanti Valda Vikmanis-Keller, Valstybės sekretoriato Švietimo, mokslinių tyrimų ir inovacijų sekretoriato vadovė Martina Hirayama, Šveicarijos ambasadorius JAV Jacques Pitteloud, ESA astronautas Marco Sieber, Šveicarijos kosmoso biuro vadovas Renato Krpoun ir Berno universiteto kosmoso ir planetų mokslų direktorius profesorius Peter Wurz.

Sveicarija Artemis

Šveicarijos federalinis patarėjas Guy Parmelin pasirašo Artemidės susitarimus, į jį žvelgia NASA administratorius Bill Nelson ir Šveicarijos švietimo, mokslinių tyrimų ir inovacijų valstybės sekretorė Martina Hirayama. NASA/Keegan Barber nuotrauka

Ta proga kalbėdamas NASA administratorius Bill Nelson sakė: „Šiandien pažymėjome didžiulį Jungtinių Valstijų ir Šveicarijos partnerystės šuolį į priekį. Priimdami jus į Artemidės susitarimų šeimą, plečiame savo įsipareigojimą atvirai ir taikiai tyrinėti nežinomybę. Atradimai stiprina geranoriškumą Žemėje, todėl džiaugiamės galėdami išplėsti mūsų šalių bendras vertybes ir principus į kosmosą.“ Guy Parmelin taip pat pažymėjo: „Šveicarija jau seniai bendradarbiauja su NASA žmogaus kosmoso tyrimų, kosmoso ir Žemės mokslų srityse. Pasirašydami Artemidės susitarimus atnaujiname savo įsipareigojimą kartu tyrinėti virš mūsų esantį dangų.“

Sveicarija Artemis ISS064-E-6316_-_View_of_Earth-photo-by-NASA

Žemės vaizdas iš Tarptautinės Kosminės Stoties. NASA nuotrauka

Artemidės susitarimais sustiprinama 1968 m. Sutartis dėl principų, kuriais reglamentuojama valstybių veikla tiriant ir naudojant kosminę erdvę, įskaitant Mėnulį ir kitus dangaus kūnus, kitaip vadinama Kosmoso sutartimi. Juose taip pat pabrėžiamas JAV įsipareigojimas laikytis Artemis konvencijos, Susitarimo dėl astronautų gelbėjimo ir kitų standartų, kuriuos palaiko NASA ir jos partneriai.

Balandžio 16 dieną prie Artemis prisijungė ir Švedija.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *