G. Padalka apie maisto stygių TKS

Padalka

Genadijus Padalka, Rusijos kosmonautas, papasakojo apie tariamą maisto trūkumą Tarptautinėje Kosminėje Stotyje.

Padalka A

Kosmose Genadijus Padalka yra praleidęs 879 paras. Tai pasaulio rekordas

Tarptautinėje Kosminėje Stotyje kartais nutinka, jog partneriai, JAV ir Rusijos ekipažai, padeda vieni kitiems su maisto atsargomis. Tai atsitinka, kuomet kažkuris transportinis erdvėlaivis iš Žemės laiku negali atgabenti papildymų.

„Tokia situacija yra normali. Dar nuo 2000 metų tai kartojasi. Amerikiečiai prašo iš mūsų, mes prašome iš jų. Kuomet aš skridau į TKS penktą kartą (43-oji TKS misija), iki stoties neatskrido krovininis erdvėlaivis Progress. Vėliau jų Dragon erdvėlaivis kildamas susprogo ir mes jiems pagelbėjome maistu”, – pasakoja G. Padalka.

„Penktos misijos metu, 2015 balandyje, Rusijos erdvėlaivis Progress M-27 neatlėkė iki numatytos orbitos ir neatskriejo iki Tarptautinės Kosminės Stoties. Tuomet Rusijos kosmonautai iš amerikiečių maisto atsargų pasiėmė visam mėnesiui. Tų pačių metų balandyje kildama susprogo SpaceX raketa Falcon 9 su Dragon erdvėlaiviu ir papildymais Tarptautinėje Kosminėje Stotyje dirbančiam ekipažu. Vėliau atlėkė ir Dragon ir Japonijos kosmoso agentūros JAXA krovininis erdvėlaivis HTV. Jie atskraidino maisto atsargų, įrangos ir papildė TKS resursus. Situacija, kai vienam ar kitam partnerių ekipažui (Rusijos ir JAV ekipažai, kitų šalių astronautai priklauso JAV ekipažams) pristinga maisto, yra normali ir įprasta”, – teigia Rusijos kosmonautas G. Padalka.

Rusijos kosmonautams būtinybė pasiskolinti ir naudoti NASA maistą atsirado, kuomet buvo atidėtas Rusijos krovininio erdvėlaivio Progress MC-16 lėkis. Iš Baikonuro kosmodromo jis turėjo pakilti gruodžio 11 dieną. Dėl įvairių Tarptautinės Kosminės Stoties tvarkaraščių derinimų, susijusių su SpaceX erdvėlaivio Crew Dragon skrydžiais ir numatomu Boeing erdvėlaivio Starliner bandomuoju lėkiu, Progress MC-16 į TKS kils tik vasario 15 dieną. Roscosmos kreipėsi į NASA ir prašė Crew Dragon erdvėlaiviu nugabenti papildomai maisto Rusijos ekipažui. NASA pasiūlė naudotis jos maisto atsargomis ir perdavė Rusijos ekipažui maisto atsargų 14 dienų.

G. Padalka rekordas

Rusijos kosmonautas Genadijus Padalka per penkias misijas kosmose praleido 879 paras, atvirame kosmose per 10 išėjimų dirbo 38 val. 37 minutes. Pirmoji Genadijaus Padalka misija buvo 1998 erdvėlaiviu Sojuz TM-28 į Rusijos orbitinę stotį Mir, likusios erdvėlaiviais Sojuz TMA į TKS. 879 paros praleistos komose yra pasaulio rekordas.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *