Nauka į TKS lėks 2021

Nauka

Nauka modulis, tikėtina, prie Tarptautinės Kosminės Stoties bus prijungtas dar 2021 metais

Nauka

Daugiafunkcinio modulio Nauka lėkis vis atidėliojamas

Daugiafunkcinis Tarptautinės Kosminės Stoties modulis Nauka (Mokslas) bus išlėkdintas 2021 vasarą. Tokią informaciją apie numatoma modulio lėkį sausio 22 pateikė TKS Rusijos segmento skrydžių vadovas Vladimiras Solovjovas. Pasak jo, paleistas iš baikonuro kosmodromo, modulis iki TKS labai ramia orbita skries 10 parų.

Nauka MLM Zaria dubleris MLM_B Zaria dublis Modulio Nauka paruošimas

Modulio integravimui su TKS gali prireikti 7 ar 8 išėjimų į atvirą kosminę erdvę. Pradinis modulio starto laikas buvo 2007 metai, tačiau dėl įvairiausių priežasčių vis nukeliamas. Rusijos daugiafunkcinis laboratorinis 25 tonų modulis Nauka, kuriame yra ~ 3000 kg mokslinės įrangos ir mokslinių eksperimentų patalpos, turėjo būti prijungtas prie TKS jau senokai. Modulyje yra viena vieta miegajimui, o taip pat prie jo bus prijungtas EKA sukonstruotas 11.3 m ilgio robotinis manipuliatorius. Modulio Nauka dydis 13×4.2 m, tūris ~ 92 m3, hermetiškas tūris 70 m3, masė ~ 21 000 kg, Saulės baterijų plokščių galia – 2.5 kW. Taipogi, kas yra labai svarbu Tarptautinės Kosminės Stoties ekipažams, modulyje Nauka yra įrengtas antrasis tualetas.

Pagal išankstinio paleidimo paruošimo grafiką, Nauka modulio bandymai tęsiami Baikonūro kosmodromo aikštelės Nr. 254 surinkimo ir bandymo pastate

Nauka bėdos

Daugiafunkcinio laboratorinio modulio (DLM) konstravimas pradėtas dar 1995 metais, kuomet pagrindinio TKS modulio Zaria dubleris buvo pagamintas (80 procentŲ), tačiau neužbaigtas. Nuspręsta Zaria dublerį perkonstruoti ir prie TKS prijungti 2007 metais. Finansinės ir organizacinės priežastys vis nukeldavo modulio paleidimą. tuomet modulis buvo truputį atnaujintas: kelios krovinių tvirtinimo vietos išmontuotos, jų vietoje buvo įrengtos mokslinės įrangos vietos. Bėda užpuolė 2013, kai modulio kuro vamzdyne atrado metalo drožlių. Skirtingai nei kiti TKS moduliai, šis modulis turi savo varytuvų sistemą ir juos bus galima panaudoti pakelti stoties orbitą. Dar vėliau metalo drožlės aptiktos ir kuro bakuose. Valymas ir modulio atnaujinimas, finansavimo nesklandumai… Pagaliau 2019 metų pabaigoje modulis buvo parengtas transportavimui į Baikonuro kosmodromą.

modulis

DLM ruošiamas transportuoti į Baikonuro kosmodromą


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *