Indija ir JAV aptarė bendradarbiavimą

ISRO Garcetti-x-Somanath-1 virselis

Indija ir JAV aptarė būsimus bendradarbiavimo kosmoso srityje projektus

Indija Garcetti-x-Somanath-1

Indijos ISRO pirmininkas S. Somanath ir JAV ambasadorius Indijoje Eric. Garcetti aptarė bendradarbiavimą kosmose. ISRO nuotrauka

JAV ambasadorius Indijoje E. Garcetti atskleidė, kad JAV iki 2024 m. pabaigos į Tarptautinę kosminę stotį (TKS) nuskraidins Indijos astronautą. Ambasadorius taip pat paaiškino, kad NASA ir ISRO sintetinės apertūros radaras (NASA-ISRO Synthetic Aperture Radar, NISAR) – bendra NASA ir Indijos kosmoso tyrimų organizacijos (ISRO) misija – greičiausiai bus paleistas iki šių metų pabaigos.

Šiuos pareiškimus ambasadorius padarė lankydamasis Bengalūre ir susitiko su Indijos kosmoso sektoriaus verslo lyderiais bei verslininkais. Taip buvo atkreiptas dėmesys į tvirtus Jungtinių Valstijų ir Indijos ekonominius ir komercinius santykius. Vizito metu A. Garcetti apsilankė ISRO būstinėje ir susitiko su pirmininku S. Somanath. Buvo aptartas vykstantis Indijos ir JAV bendradarbiavimas kosmoso srityje. E. Garcetti taip pat pasiūlė abiem šalims bendrai kurti QUAD palydovą.

Ambasadorius sakė: „Džiaugiuosi, kad šiandien esu čia, Bengalūre, ir dalyvauju JAV ir Indijos komercinio bendradarbiavimo kosmoso srityje konferencijoje. Man didelė garbė dalytis scena su ISRO pirmininku daktaru S. Somanath, nes mes atskleidžiame komercines galimybes, kad mūsų partnerystė būtų nukreipta į žvaigždes ir dar toliau. Šiandienos programa yra tik vienas iš daugelio būdų, kuriais Jungtinės Valstijos ir Indija siekia plėsti bendradarbiavimą kosmoso srityje iki stratosferos.”

ISRO pirmininkas taip pat pažymėjo, kad kartu su JAV ir Indijos akademinėmis institucijomis galima kurti pažangius detektorius ir pakavimo technologijas. Jis pabrėžė, kad būtų kuriamos ir standartizuojamos jungiamosios sąsajos visose žmogaus kosmoso programose, kad kitos šalys galėtų naudotis kosminėmis platformomis, ir suvienyti jėgas kuriant navigacijos sistemą Mėnulyje – orbitoje arba ant paviršiaus. Ambasadoriaus E. Garcetti inauguracinis vizitas Bengalūre pabrėžė bendrą JAV ir Indijos įsipareigojimą panaudoti technologijas ir inovacijas visuomenės pažangai, padėjo pagrindą glaudesniam bendradarbiavimui ir strateginei partnerystei komercinių kosmoso tyrimų srityje.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *