TKS veiks iki 2030 metų

TKS International Space Station

TKS arba Tarptautinė Kosminė Stotis žemoje Žemės orbitoje veiks iki 2030 metų, Rusija stoties veikloje dalyvaus iki 2028 metų. Stotis nuolat gyvenama nuo 2000 lapkričio mėnesio. Viena iš TKS partnerių, Rusija, savosios stoties dalies iki galo nesukonstruos.

ISS-assembly-animation
Bendras žmonijos projekto, orbituojančio virš Žemės 413-422 km aukštyje, surinkimas

Tarptautinės Kosminės Stoties partneriai įsipareigojo palaikyti unikalios stoties veiklą žemoje Žemės orbitoje, kur daugiau nei 22 metus žmonės gyvena ir dirba žmonijos labui, vykdydami pažangiausius mokslus ir tyrimus mikrogravitacijos srityje.

Jungtinės Amerikos Valstijos, Japonija, Kanada ir ESA (Europos Kosmoso Agentūra) dalyvaujančios šalys patvirtino, kad rems tęstines TKS operacijas iki 2030 metų. Rusija patvirtino, kad rems stoties veiklą iki 2028 m. NASA su partnerių agentūromis užtikrins nepertraukiamą buvimą žemoje Žemės orbitoje, taip pat saugų ir tvarkingą perėjimą iš Tarptautinės Kosminės Stoties į komercines Stotis ateityje.

„Tarptautinė Kosminė Stotis yra neįtikėtina partnerystė, kurios bendras tikslas – tobulinti mokslą ir tyrinėjimus“, – sakė NASA būstinės Vašingtone Tarptautinės kosminės stoties skyriaus direktorius Robyn Gatens. „Pratęsdami buvimo laiką šioje nuostabioje stotyje, galime pasinaudoti daugiau nei dviejų dešimtmečių eksperimentų ir technologijų demonstravimo privalumais, o taip pat ir toliau įgyvendinti dar didesnius būsimus atradimus”.

Moksliniai eksperimentai ir turistai

Nuo pat pradžios 1998 metais Tarptautinę Kosminę Stotį aplankė 266 astronautai, kosmonautai ir kosmoso turistai iš 20 šalių. Kosminė stotis yra unikali vieta, kurioje įgulos nariai atlieka eksperimentus įvairiose mokslinių tyrimų srityse. Žemės ir kosmoso mokslo, biologijos, žmogaus fiziologijos, fizinių mokslų eksperimentų ir technologijų demonstracijų Žemėje neįmanoma būtų atlikti. Stotyje gyvenanti įgula yra tūkstančių Žemės tyrėjų, atliekančių daugiau nei 3300 mikrogravitacijos eksperimentų, rankos. Jau trečiąjį veiklos dešimtmetį skaičiuojanti, TKS mokslinius rezultatus maksimaliai teikia jau dešimtmetį. Rezultatų kiekiui didėjant, atsiranda naujos naudos, o naujoviški tyrimai ir technikos tobulinimo demonstravimas grindžiamas ankstesniu darbu.

Kosminė Stotis yra vienas sudėtingiausių kada nors vykdytų tarptautinių bendradarbiavimo projektų. Jis buvo sukurtas taip, kad veiktų priklausomai nuo visų partnerių įnašų. Šiuo metu nei vienas iš partnerių negali valdyti Kosminės Stoties be kitų partnerių.

Priminsime, jog apie Žemę orbituoja ir Kinijos Kosminė Stotis, kurioje dirba trys astronautai.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *