Lenkijos kosminis klasteris

Lenkijos KTK

Lenkijos bendrovės, siekdamos intensyvinti kosminę pramonę, sukūrė kosminių technologijų klasterį (KTK). Lenkija siekia dalyvauti ir Artemis susitarime, apie tai buvo rašyta „Lenkija prisijungė prie Artemis„.

Lenkijos kosminis klasteris

Po Kosmonių technlogijų klasterio įkūrimo dokumentų pasirašymo. Exatel nuotrauka

Lapkričio 9 dieną, Jasionkoje vykusio ekonominio forumo metu, 20 bendrovių paskelbė apie susijungimą į Kosminių technologijų klasterį (Klaster Technologii Kosmicznych). Taip siekiama įtakoti Lenkijos kosmoso sektoriaus plėtrą. KTK bus organizacinė sistema ir rems naujas iniciatyvas kosmoso sektoriuje. Bendradarbiavimas padės ekonominiams projektams, įmonėms ir startuoliams, o taip pat Lenkijos kariuomenei. Ilgalaikis klasterio tikslas yra paruošti ir iki 2026 metų paleisti mikropalydovų spiečių Microglobe ir sukurti Žemės stebėjimo satų sistemą.

KTK sudaro privačios bendrovės bei valstybinės mokslinės institucijos: Astri Polska, Astronika, CBK, Creotech, Energotel, EXATEL (telekomunikacijų operatorius), iTTi, KP Labs, Scanway, PIAP Space, SpaceForest ir Kosminių Tyrimų centras (įsteigtas prie Lenkijos Mokslų Akademijos). Naujai suformuotos grupės misija yra padaryti Lenkiją aktyvia itin novatoriškų šalių, tyrinėjančių ir naudojančių erdvę, bendruomenės nare. KTK yra atviras naujoms įmonėms prisijungti prie iniciatyvos.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *