Nowak danguje ir realybėje

lisa-nomwak-lucy-in-the-sky-g

Nowak skandalo detalės ir kino filmas “Lucy danguje“. Kiek JAV astronautės gyvenimo detalių atskleidžiama filme, o kiek yra išgalvota ?

Lisa Nowak

NASA astronautė Lisa Nowak kosmose praleido 12 parų 18 val. 36 min.

2007 kovą 43 metų NASA astronautę Lisa Marie Nowak sulaikė policija. Moteris nuvažiavo ~ 1670 km iš Teksaso į Orlandą, ketindama pasimatyti su moterimi, susitikinėjančia su Space Shuttle (kosminis keltas) pilotu Bilu Oefeleinu (William Anthony “Bill” Oefelein). Astronautė labai skubėjo, devėjo sauskelnes, todėl nedarė sustojimų ir nėjo į tualetą. Susitikusi Bilo Oefeleino draugę Colleen Shipman, pastarajai į automobilį pripurškė pipirinių dujų.

Tuo metu L. Nowak, po pirmojo kosminio skrydžio 2006 metais, vėl dalyvavo pasiruošimo skrydžiui Space Shuttle erdvėlaiviu programoje. Tarp programos vadovo B. Oefelein ir L. Nowak užsimezgė meilės ryšys.

Tai viena iš filmo “Lucy in the sky” siužeto linijų, atspindinčių realią astronautės istoriją.

Lisa_Nowak_floats_on_the_middeck_of_the_Space_Shuttle_Discovery

Astronautė Lisa erdvėlaivyje Discovery misijos STS-121 metu

Lisa Nowak vienintelį kartą skrido į kosmosą. 2006, liepos 4-17 dienos, misija STS-121, erdvėlaivis Discovery. Po misijos, Žemėje, astronautei pradėjo reikštis psichologinio buvimo kosmose poveikis. „Apžvalgos efektu“ pavadinti tyrimai, parodė, kad astronautai grįžta į Žemę labai paveikti planetos be ribų iš kosmoso suvokimo. Dažniausiai tai užfiksuojama kaip teigiamas poveikis, kai daugelis astronautų, sugrižę po misijų, pasisako už aplinkos išsaugojimą. Tačiau astronautė Lisa prarado ryšį su tikrove.

William Anthony “Bill” Oefelein dalyvavo tik viename kosminiame skrydyje 20016 gruodžio 10-22 dienomis, misijoje STS-116. Bill Oefelein buvo Discovery pilotas. 2006 gruodžio 9 d., B. Oefelein nustebino Colleen Shipman retu telefono skambučiu iš Tarptautinės Kosminės Stoties. Garso pranešime skamba žodžiai: “Ei, Colleen, tai Billy O. Ką veiki ? Ei, mes čia visi viršuje tiesiog kabame…”.

Novak Oefelein B

Prie Discovery erdvėlaivio valdiklių pritvirtinta Bill Oefelein šeimos nuotrauka ir naujos merginos Colleen Shipman kaklo papuošalas

Dviejų Space Shutlle astronautų romanas baigiasi 2007, kai NASA, pirmą kartą savo istorijoje, atleido Wiljamą Oefeleiną (birželyje) ir Lisą Nowak (kovą) iš astronautų būrio. Abu jie grįžo į JAV karinį jūrų laivyną. Tais pačiais metais NASA galiausiai organizavo kasmetinius astronautų psichologinius patikrinimus ir paruošė astronautų garbės kodeksą.

Apie Lisa Nowak trumpai

Lisa gimė 1963 Vašingtone ir per savo gyvenimą daug pasiekė. 1992 ji įgijo aviacijos inžinerijos mokslų magistro laipsnį ir aviacijos bei astronautikos inžinieriaus laipsnį. Prieš pradėdama dirbti NASA, tarnavo kariniame jūrų laivyne, gavo įvairių apdovanojimų. “Lisa mėgaujasi dviračiu sportu, bėgimu, šaudymu į lekšteles, buriavimu, gurmanišku maisto gaminimu, guminiais antspaudais, kryžiažodžiais ir fortepijonu”, – tik sakinys iš jos 2005 biografijos, pateiktos NASA. Lisa 1996 metų balandyje patenka į NASA, o 2006, kaip inžinierė, dalyvauja STS-121 misijoje Tarptautinėje Kosminėje Stotyje, atlieka išėjimą į atvirą kosminę erdvę. 2007 astronautė Johnson Kosminiame Centre buvo apdovanota NASA kosminio skrydžio medaliu. 2007 ji išsiskyrė su savo vyru, NASA rangovu Richardu T. Nowak. Šeima buvo susilaukusi trijų vaikų.

P.S. Panaudota nuotrauka iš oxygen.com teksto.

P.P.S. Lisa Nowak gyvenimas buvo spalvingesnis, nei tai pateikta filme “Lucy in the Sky”. 😉


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *