Google nutraukė Loon projektą

Loon baloon

Loon interneto balionų projektą Google nutraukė

Loon Westgarth blog

Aukštuminio baliono paruošimas skrydžiui. Nuotrauka iš Loon Westgarth blogo

Jis nepakilo. Google motininė įmonė Alphabet uždarė Loon. Įdomus interneto paslaugų teikimo, kai ryšio užtikrinimui buvo ketinama naudoti stratosferinius balionus, projektas. Loon kelionė baigėi, sakė Loon generalinis direktorius Alastairas Westgarthas (Alastair Westgarth) tinklaraštyje ir Loon komandos atsisveikinimo pranešime.

Alastair Westgarth_Loon

„Man liūdna pranešti, jog Loon baigėsi”, – sako generalinis direktorius Alastairas Westgarthas

„Mes daug kalbame apie kito milijardo vartotojų sujungimą (interneto prieigos suteikimas – astronautika.lt pastaba), tačiau realybė yra tokia, kad Loon pasivijo sunkiausia visu ryšių problema. Paskutinio milijardo vartotojų problema yra tai, jog bendruomenės gyvena sunkiai pasiekiamose ar atokiose vietovėse. Arba vietovėse, kur žmonėms teikti paslaugas esamomis technologijomis yra tiesiog per brangu“, – rašė Westgarthas. „Nors vystydami Loon projektą, radome pakankamai partnerių, neradome būdo, kaip sumažinti išlaidas tiek, kad būtų galima sukurti ilgalaikį ir tvarų verslą.“

Loon startavao 2011 metais ir pirmą kartą išmėgintas Naujojoje Zelandijoje 2013. Idėja paprasta: siųsti į Žemę interneto signalus iš 18 – 23 km aukštyje skrendančių, dujomis užpildytų balionų. Ekspertai kritikavo Loon projekto dalies „Internetas, kur pučia vėjas“ nepastovumą. Projektas, ketinantis apimti didelius plotus, tačiau priklausomas nuo oro bei vėjo sąlygų ir naudojantis trapią įrangą.

„Loon technologija yra paremta novatoriškais tyrimais, atliktais įvairiose srityse nuo aviacijos iki meteorologijos bei dirbtinio intelekto. Tikimės, kad kai kurios Loon technologijos, remiamos naujos kartos novatorių, gyvens“, – atsisveikindamas tinklaraštyje sakė Westgarthas. Ekspertai galvoja apie programas, kurios apims Žemės gyvybinių ženklų stebėjimą ir netgi kitų planetų tyrinėjimą.”

Loon comunikat Loon wifi device

Loon įranga ir stratosferinis balionas

Apie Loon

Alastairas Westgarthas: „Bendradarbiaudami su vyriausybėmis ir pasauliniais aviacijos bei ryšių reguliuotojais, norėdami pristatyti bei įgalinti šias naujas technologijas, mes radome būdų, kaip šimtus dienų saugiai skristi stratosferoje už orą lengvesne transporto priemone į bet kurią pasaulio vietą. Sukūrėme sistemą, skirtą greitai ir patikimai paleisti teniso korto dydžio transporto priemonę. Sukūrėme pasaulinę tiekimo grandinę visiškai naujai technologijai ir verslui. Mes taip pat išplėtėme savo ryšių įrangą iš technologijos, kuri galėjo būti pagaminta kolegijos bendrabučio kambaryje (arba WiFi maršrutizatoriai putplasčio alaus aušintuvuose) iki ryšių sistemos, galinčios užtikrinti mobiliojo interneto aprėptį 11 tūkst. km2 plote – 200 kartų daugiau nei vidutinis bokštas”.

Loon stratosferinio baliono paleidimas

Loon stratosferinis balionas HBAL703 atmosferoje skraidė 312 parų. 2019 gegužę, iš Puerto Riko paleistas balionas, nuskrido į Peru ir tris mėnesius teikė bandomąsias paslaugas. Daugelis mūsų skrydžio sistemų buvo paskirtos tyrimams ir mes, tarsi apsėsti, išsiaiškinome sveikų balionų paslaptį. Balionas buvo išleistas į pietus ir turėjo apskrieti visą Žemės rutulį. Jis nešiojamas vėjų septynis mėnesius skriejo virš Ramiojo vandenyno. Balionas 2020 kovą nusileido Bajoje (Meksika), o mūsų komanda paėmė skrydžio sistemą papildomai analizei.

Lyderis Starlink

Jau ankščiau esame rašę apie interneto palydovų debesis bei įvairias kompanijas, kurios vykdė ar vykdo panašius projektus. 2018 metais interneto palydovų projektų lyderiai buvo kompanija SpaceX ir jos Starlink, O3b ir OneWeb. 2019 metų pavasarį įrinką įšoko Jef Bezos su Kuiper projektu. O3b šiuo metu turi 20 palydovų orbitoje aplie Žemę, o kompanijos partneriai yra SES, Google, HSBC, Liberty Global, Allen & Company, North Bridge Venture Partners, Soroof International, Development Bank of Southern Africa, Sofina ir Satya Capital kompanijos.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *