Amazon kuria Kuiper

Amazon Kuiper

Garsi kompanija Amazon ketina kurti interneto palydovų žvaigždyną Kuiper. Apie projektą ir jo galimybes plačiau.

JAV kompanija Amazon 2019 balandžio pradžioje paskelbė apie ketinimus sukurti interneto satų žvaigždyną. Projektas įgavo Kuiper pavadinimą. Tuomet buvo daug neaiškumų dėl Kuiper palydovų kurimo ir jų skaičiaus. Project Kuiper – 3236 palydovai, teiksiantys greitaeigį internetą žemose orbitose apie Žemę: 590 km aukštyje orbituos 784 palydovai, 610 km – 1296 palydovai, 630 km – 1156 palydovai. Palydovai, užbaigę aktyvią veiklą, bus nuleidžiami į Žemės atmosferą per 355 paras. Amazon Project Kuiper teiks internetą platumose nuo 56° šiaurės platumos iki 56° pietų platumos, kur gyvena 95 nuošimčiai Žemės gyventojų.

Palydovinio interneto Starlink vadovas Rajeev Badyal ir keli komandos nariai buvo atleisti iš SpaceX kompanijos. Atleidimo priežastimi tapo nesutarimai su Elon Musk dėl Starlink vystymo tempų ir palydovų konstrukcijos. R. Badyal ir keli inžinieriai perėjo dirbti į Amazon kompaniją. Taip atsirado Kuiper projektas. SpaceX vadovas Elon Musk ir Amazon vadovas Jeff Bezos apie Starlink bei Project Kuiper projektus kalba, kaip apie esminius, galinčius išspręsti interneto prieigos problemą Žemėje.

Amazon kompanijos vertė yra ~ 160 mlrd USD, SpaceX kompanijos vertė yra ~ 100 mlrd USD. 2019 balandyje atitinkamai vertės buvo ~ 142 mlrd. USD ir ~ 21 mlrd. USD.

Amazon Kuiper

Amazon kompanija ketina Kuiper paslaugas teigti tik iki 42° platumų

Kuiper ir Starlink

Amazon pateikė patikslinimą: iki 42° platumų nuo pusiaujo esančias teritorijas aprėptų trečdalis Kuiper interneto palydovų. 2020 liepos pradžioje FCC (Federal Communications Commision – Federalinė Ryšių Komisija) Amazon suteikė licenziją išlėkdinti 3326 Kuiper palydovus. Iki 2026 liepos 30 turi būti iškelta 50 % palydovų, o iki 2029 liepos 30 – likusieji Kuiper palydovai. Po pirmųjų 578 palydovų Amazon pradės teikti palaugas. Tikėtina, jog Amazon Kuiper žvaigždyno paslaugas integruos į Amazon Web Service (AWS): debesų skaičiavimai, mašininis mokymas, duomenų analizė ir daugybė kitų paslaugų.

Jeff Bezos valdo Blue Origin (kuria raketą New Glenn) kompaniją. Visai tikėtina, kad ši raketa išlėkdins Kuiper palydovus į orbitas virš Žemės. Aišku, Amazon disponuoja didesniais financiniais ištekliais nei SpaceX. Jeff Bezos vertinimu, Kuiper žvaigždyno sukūrimo kaina yra ~ 10 mlrd USD. Tačiau, Blue Origin tik konstruoja raketą Blue Origin ir ketina kurti palydovus. SpaceX raketa Falcon 9 į orbitą virš Žemės jau lėkdino 12 Starlink palydovų būrių, iš 2020 rudens pradžioje Starlink žvaigždyne orbituojančių 698 palydovų 649 yra 1.0 versijos. 17 palydovų yra neveiksnūs.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *