Pašvaistė Marse

pasvaiste

Pašvaistė Marse ? Jungtinių Arabų Emyratų Marso tyriklis atrado naują Marso pašvaistės tipą – vingiuotą pašvaistę.

pasvaiste

Marso pašvaistė

JAE Marso misija paskelbė nuostabius Marso pašvaisčių vaizdus, kurie žada naujus atsakymus ir naujus klausimus apie Marso atmosferos magnetinio lauko bei Saulės vėjo sąveiką. Stebėjimai apima pirmą kartą užfiksuotą reiškinį, kurį misijos komanda pavadino „sinuous discrete aurora“ – didžiulę, į kirmėlę panašią pašvaistę, besitęsiančią aplink Raudonąją planetą.

Priminsime, jog JAE Marso misijos Al-Amal (Viltis) projektas pradėtas dar 2014 metais, o tyriklis planetos apylinkes pasiekė 2021 vasario 28 dieną. Misijos Al-Amal užduotys buvo tokios: stebėti vandenilio ir deguonies (vandens sudėtinės dalys) elgseną bei pabėgimą į kosmosą; tyrinėti, kodėl Marsas praranda viršutinę atmosferą; ištirti ryšį tarp žemutinio ir viršutinio Marso atmosferos sluoksnių; suformuoti pirmąjį išsamų supratimą apie Marso atmosferos paros ir sezoninius kitimus; stebėti oro reiškinius, tokius kaip dulkių audros, temperatūros pokyčiai ir tai, kokia yra atmosferos sąveika su topografija; atskleisti Marso paviršiaus korozijos priežastis; ieškoti ryšių tarp dabartinių orų ir senovinio Raudonosios planetos klimato. Misijos Al Amal tikslas yra dvejus metus tirti planetą orbituojant apie ją 20000 km – 43000 km orbita.

pasvaiste A

Hope misijos atradimas

JAE Marso misijos mokslo vadovė Hessa Al Matroushi: „Mes galime gauti beveik viso planetos disko atmosferos nuotraukas ir ištirtume atmosferos reiškinius bei sąveiką. Matome atskiras pašvaistes didžiuliu mastu ir būdais, kurių nesitikėjome.” Vingiuotą pašvaistę sudaro ilgi, į kirminus panašūs, energizuojamų elektronų emisijos dryžiai viršutiniuose atmosferos sluoksniuose, besitęsiantys daugybę tūkstančių kilometrų nuo dieninės iki naktinės Marso pusės. Šie stebėjimai yra vieni ryškiausių ir plačiausių iki šiol Hope matytų vaizdų. Marsas patyrė Saulės audros, dėl kurio susiformavo greitesnis ir energingesnis Saulės vėjo elektronų srautas, poveikį.

Marso pašvaisčių rūšys

Marso atmosferoje buvo atrastos trijų tipų pašvaistės: protonų, difuzinė ir uždaroji pašvaistės. Kiekviena jų labai skiriasi nuo panašių tipų Žemėje ir kitose planetose. Pagrindinė šių skirtumų priežastis yra tai, kad Marse nėra visuotinio magnetinio lauko. Yra tik lokalizuotų plutos magnetinių laukų, daugiausia pietiniame pusrutulyje.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *