Rogozinas pažadėjo

Rogozinas BlackSky

Rogozinas: „Roscosmos“ garantuoja ryšių satų ir stebėjimo satų spiečių sukūrimą kiek įmanoma per trumpesnį laiką. 😉

Rogozin
Dmitrijus Rogozinas pareiškė… Roskosmos nuotrauka

Valstybinės korporacijos „Roscosmos“ vadovas Dmitrijus Rogozinas Telegram paskyroje sakė: Taip pat būtina mūsų įstaigoms nutraukti Žemės stebėjimo medžiagos (vaizdų ir geoanalitinių duomenų) pirkimą iš užsienio operatorių. Be to, dabar niekas to neparduos Rusijai. Iki šiol didžiulės lėšos nukeliaudavo į užsienį, nuvertindamos mūsų orbitinį spiečių ir nacionalinio operatoriaus „Terra Tech“ galimybes.

„Roskosmos“ garantuoja, kad per trumpiausią įmanomą laiką bus sukurti nauji ryšių ir Žemės stebėjimo satų spiečiai (įskaitant radarinus satus), kurie patenkins visus ekonomikos ir valstybės apsaugos interesus.

Orbitiniai spiečiai

astronautika.lt komentarai. Orbitinis spiečius yra optinės žvalgybos (Žemės fotografavimas), radioelektroninės žvalgybos, daugiaspektrinės žvalgybos, radarinių bei sintetinės apertūros radarinių (SAR) karinių satų visuma (kitos paskirties kariniai satai neįtraukiami). Rusijos orbitinį spiečių sudaro ŠEŠIOLIKA satų. Spiečiuje nėra radarinių ir SAR satų, kurie gali stebėti Žemės paviršių dieną ir naktį netgi per debesis. JAV orbitinį spiečių (neįskaičiuoti apie 140 kitos paskirties karinių satų) sudaro 30 satų, Europos 16 satų, Turkijos ir Kanados po 3 satus. Skaičiuojame: Rusija – 16; kiti – 52.

Komerciniai spiečiai

Rogozinas Planet-labs-dove-satellites1

Vienas Planet Lab satas Dove kainuoja apie 200 000 €

Be karinių spiečių yra komerciniai spiečiai, kurių pateikiami vaizdai ir kiti duomenys naudojami karyboje. Maxar Technologies – daugiau nei 80 optinės žvalgybos ir radarinių palydovų (JAV), Planet Labs – daugiau nei 180 optinės žvalgybos satų (JAV) BlackSky – daugiau nei tuzinas optinės žvalgybos palydovų (JAV) Capella Space – 1 SAR palydovas (JAV), ICEYE – 10 radarų vaizdo palydovų (Suomija) SI Imaging Services – 4 optiniai žvalgybos palydovai (Pietų Korėja). Kinijos SpaceView ir Indijos spiečiai neminimi dėl abiejų šalių neaiškiai išreikštos pozicijos Rusijos sukelto karo Ukrainoj. Skaičiuojame: Rusija – 0 satų, kiti – 290 satų.

Rogozinas BlackSky

Port Elizabhet, Pietų Afrikos Respublika, vaizdas iš kosmoso

SAR capella_sapce_palm-jumeirah

SAR sato gautas Žemės vaizdas – dirbtinė Palm Jumeirah sala (Jungtiniai Arabų Emiratai)

30 prieš 60

Minėtų Maxar, Planet Labs satų paslaugomis naudojasi NATO, Europos Sąjungos ir kitos šalys. Beje, kitų satų skiriamoji galia yra 30 cm, tai yra 30 cm dydžio objektas Žemėje matomas kaip taškas. Rusijos satai mato tik 60 cm objektus. 

Perspektyva

Tiesiog Brisiaus galas Rusijai, kuri per trumpiausią laiką nesukurs savo satų. Nesukurs nei per ilgesnį laiką.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *