Sen ir Nanoavionics sandoris

Sen, Nanoavionics LT

Sen, Nanoavionics, EarthTV – Jungtinės Karalystės startuoliui lietuviai kurs palydovus

Sen ir EarthTV

Nanoavionics, Sen 4k video stream from space capture

Jungtinės Karalystės startuolis Sen 2019 metais pradėjo testuoti ypač aukštos raiškos (4K) vaizdo kameras, skirtas EarthTV vaizdo transliacijai. Sen nuotrauka

Jungtinės Karalystė startuolis Sen su NanoAvionics (mažųjų palydovų gamintoja, Lietuva) pasirašė penkių nanopalydovų gamybos sutartį. Palydovai iš kosmoso teiks ypač aukštos raiškos (4K) Žemės vaizdo įrašus.

Kiekviename 16 U (vienas U – 10 cm x 10 cm x 10 cm palydovas) dydžio palydove bus sumontuotos kameros. Taip ketinama sukurti EarthTV – vaizdo transliacijų paslaugą, skirtą „informuoti, šviesti ir įkvėpti žmoniją“, – apie EarthTV pasakojo Sen įkūrėjas ir generalinis direktorius Charles Black. „Vaizdo įraše pateikiami kitokie duomenys, nei šiuo metu yra Žemės stebėjimo rinkoje. Čia pateikiama informacija apie mūsų nuolat kintantį pasaulį”. 2014 m įkurto startuolio Sen tikslas – plėtoti palydovų vaizdo transliavimo technologijas. Sen planuoja nemokamai teikti Žemės vaizdo transliacijų paslaugą privatiems asmenims, o įmonėms ir kitoms organizacijoms ketina pasiūlyti aukščiausios kokybės mokamas paslaugas.

Pirmąsias šešias 4K kameras Sen startuolis į orbitą apie Žemę iškėlė 2019 metais. „Mes sėkmingai pademonstravome, kaip mūsų sistema gali užfiksuoti, įrašyti ir transliuoti 4K raiškos vaizdo įrašus iš kosmoso“, – teigė C. Black.  „Mes tyrinėjame įviarias galimybes su palydovais iškelti daugiau kamerų, kurias galima naudoti ir kitiems tikslams“. NanoAvionics Vilniuje pagamins 16U dydžio palydovus ir į juos integruos Sen naudingą įranga. Viena įrangos dalis bus Pietų Afrikos Respublikos kompanijos Simera Sense 4K raiškos kameros palydovams. Kiekvienas palydovas fiksuos 4K raiškos vaizdus 1.5 m, 10 m, 50 m skiriamaja geba, t.y atitinkamai 1.5 m, 10 m ar 50 m dydžio Žemės paviršiaus detalės užims 1 vaizdo tašką arba pikselį. Tiek informacijos apie nepaviešintą sutartį pasakojo ​​Ch. Black, kuris anksčiau už Sen startuolį buvo įkūręs debesų kompiuterijos startuolį.

Sen ir NanoAvionics

Sen įkūrėjas Charles Black planuoja pirmąjį EarthTV palydovą paleisti 2021 m, vėliau, 2022 metais, dar keturis. „Džiaugiamės pasirinkę NanoAvionics, nes manome, jog jie yra novatoriški ir turi gerą patirtį“, – sakė Ch. Black. Sen ir NanoAvionics atlieka tyrimą, siekdami išsiaiškinti kiek palydovų turi sudaryti EarthTV grupę arba žvaigždyną. Pasak. Ch. Black, tai galėtų būti apie 100 palydovų. Norint kas valandą gauti naujus didžiosios dalies Žemės paviršiaus vaizdus, Sen reikėtų maždaug 50 palydovų, „bet mes norime padaryti geriau“, – teigė Ch. Black. Pirmieji Sen vaizdo paslaugų gavėjai greičiausiai bus vyriausybės remiami projektai, orientuoti į stichines nelaimes ir žmonių migraciją, sakė Ch. Black.

Sen kuria atvirojo kodo duomenų platformą, kad „įkvėptų programų ir analizės kūrėjus visame pasaulyje suprasti, ką jie galėtų padaryti su duomenimis“, – teigė Ch. Black. „Mes pasidalinsime pajamomis iš analizės ir programų, sukurtų naudojant mūsų duomenis“. Sen surinko „kelis milijonus dolerių“ iš beveik 40 privačių investuotojų, sakė Ch. Black. Jis pridūrė, kad pirmosios Sen palydovinės kameros, naudojamos kosmose, jau atneša pelną. NanoAvionics sutartis su Sen yra svarbus nano palydovų ir jų didėjančių galimybių patvirtinimas.

Vytenis Buzas, NanoAvionics įkūrėjas ir generalinis direktorius sako: „NanoAvionics gamina 6U, 12U ir 16U palydovus.  Didesni nano palydovai yra firmos „geidžiamiausi produktai ir pagrindiniai darbiniai arkliukai, leidžiantys atlikti novatoriškas palydovų misijas žemoje orbitoje apie Žemę“.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *