Arabai rudenį į kosmosą

Mohammed bin Rashid, Hazza al Mansour, Sultan All Neyadi, Roscosmos

Mohammed bin Rashid, Hazza al Mansour, Sultan All Neyadi, Roscosmos – JAE toliau aktyvina pastangas

Jungtinių Arabų Emiratų ir Roscosmos sutartis

Mohammed bin Rashid, Hazza al Mansour, Sultan All Neyadi, Roscosmos

Liko du pretendentai skrydžiui į TKS 2019 rugsėjį

Mohammed bin Rashid, Hazza al Mansour, Sultan All Neyadi, Roscosmos

Hazza al Mansouri taps pirmuoju Jungtinių Arabų Emiratų astronautu, Sultan al Neyadi galbūt skris vėliau

Jungtinių Arabų Emiratų (JAE) Mohammed bin Rashid Kosminis centras (MBRSC, įsteigtas tik 2014 metais) dar 2018 rudenį paskelbė astronautų, skriesiančių 2019 rugsėjį į Tarptautinę Kosminę Stotį (TKS) Rusijos erdvėlaiviu Soyuz MS-15, pavardes. Tai 31 metų kariškis Hazza al Mansour ir IT specialistas Sultan All Neyadi. Abu pretendentai pradėjo ruoštis skrydžiui Rusijos J. Gagarin Kosmonautų rengimo centre. Numatyta skrydžio trukmė yra viena savaitė.

Be šios sutarties su Roscosmos, MBRSC turi dar dvi sutartis su NASA ir Europos Kosminė agentūra (ESA). Sutartys numato bendrus darbus, užtikrinant normalų Tarptautinės Kosminės Stoties funkcionavimą.

Mohammed bin Rashid, Hazza al Mansour, Sultan All Neyadi, Roscosmos

Erdvėlaivio Soyuz MS-10 avarija 2018 spalyje sujaukė Roscosmos, NASA ir Mohammed bin Rashid Kosminio centro planus

2019 balandyje buvo paskelbta: į TKS skries Hazza al Mansour, o Sultan All Neyadi bus dubleris. Skrydžio kaina yra ~ 40 mln USD ir tiek JAE Kosminis centras sumokės Roskosmos. Kitais atvejais Roskosmos už 1 skrydžio vietą į TKS Soyuz raketoje prašo 80 mln USD, tačiau tokiu atveju skrydžio trukmė yra ~ pusę metų.

Mohammed bin Rashid, Hazza al Mansour, Sultan All Neyadi, Roscosmos

JAE Mohammed bin Rashid Kosminis centras turi daug ambicijų

Šis pasiruošimas bei skrydis vykdomi pagal 2017 metais pasirašytos Rusijos ir JAE sutarties, pagal kurią Rusija padeda arabams suformuoti astronautų būrį. 2017 gruodžio mėnesį JAE Kosminis centras paskelbė renkantis kandidatus į pirmąjį astronautų būrį. Per tris mėnesius norą tapti astronautais pareiškė net 4022 asmenys. Kandidatų amžius buvo nuo 17 iki 67 metų, iš jų trečdalis moterų.

Mohammed bin Rashid, Hazza al Mansour, Sultan All Neyadi, Roscosmos

Jungtinių Arabų Emiratų pretendentai į astronautus atvyko į Rusiją

Po pokalbių, medicininio patikrinimo ir psichologinio testo liko 9 pretendentai, kurių visapusiškas medicininis patikrinimas, tarp jų testavimas barokameroje bei centrifūgoje, buvo atliekamas Rusijoje. Pamaskvėje, J. Gagarin Kosmonautų paruošimo centro ekspertai per 14 dienų atliko kiekvieno kandidato daugkartinę kūno patikrą ir įvairius fizinio pasiruošimo testus. Tai užtruko 14 dienų. Liko 4 kandidatai, o balandžio 13 dieną liko du: pagrindinis astronautas Hazza al Mansour ir dubleris Sultan All Neyadi.

Astronautų pasiruošimas skrydžiui

Pasiruošimas skrydžiui vyksta labai intensyviai. Vien ko vertas erdvėlaivio  Soyuz nusileidimo imitavimas vasario mėnesį.

Mohammed bin Rashid, Hazza al Mansour, Sultan All Neyadi, Roscosmos Mohammed bin Rashid, Hazza al Mansour, Sultan All Neyadi, Roscosmos Mohammed bin Rashid, Hazza al Mansour, Sultan All Neyadi, Roscosmos

Po sniego ir šalčio testų du pretendentai liko Rusijoje toliau ruoštis skrydžiui

Mohammed bin Rashid, Hazza al Mansour, Sultan All Neyadi, Roscosmos Mohammed bin Rashid, Hazza al Mansour, Sultan All Neyadi, Roscosmos

Būsimasis JAE astronautas Hazza al Mansouri ruošiamas Roscosmos J. Gagarin Kosmonautų parengimo centre

Pagal vieną iš scenarijų, pirmasis JAE astronautas kurs filmą apie TKS arabų kalba, atliks 15 įvairių eksperimentų pagal MBRSC, Roscosmos ir NASA programas.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *