Soyuz MS-10 erdvėlaivis kilo nesėkmingai

Soyuz MS-10, Baikonuras, TKS Soyuz MS-10 launch

Soyuz MS-10, Baikonuras, TKS – nesėkmingai kilo erdvėlaivis su ekipažu

Sėkmingas Soyuz MS-10 startas

Ką tik, 12 val. 40 min Kazachstane pakilo startūnas Soyuz-FG su erdvėlaiviu Soyuz MS-10. Deja, po sėkmingo starto sekė antros pakopos netinkamas suveikimas, o ekipažas pranešė apie nesvarumo jausmą. Erdvėlaivyje skrido du įgulos nariai: NASA astronautas Nick Hague (pirmas skrydis) ir Roskosmos kosmonautas Aleksej Ovčinin (antras skrydis, pirmas skrydis buvo 172 parų misija TKS, pradžia 2016 metų kovo 18 diena). Paprastai Soyuz erdvėlaivyje būna trys ekipažo nariai, tačiau šį kartą vietoje trečio nario erdvėlaiviu buvo gabenamas konteineris su kroviniu. Abu ekipažo nariai po 6 valandų turėjo prisijungti prie Tarptautinės Kosminės Stoties ir pradėti pusės metų trukmės misiją.

Galite peržiūrėti Soyuz MS-10 starto vaizdo įrašą, kuris yra fake. Geras įrašas yra ir yra. 2 min. 18 sekundžių įvyksta erdvėlaivio ir antrosios pakopos atsiskyrimas, gerai matyti nesvarumo indikatoriaus – balto žaisliuko viršuje kairėje virš A. Ovčinin galvos – šoktelėjimas aukštyn. Tuomet ir atsiskyrė erdvėlaivis Soyuz MS-10 nuo antrosios startūno Soyuz FG pakopos.

Soyuz MS-10, Baikonuras, TKS

Aleksej Ovčinin ir Nick Hague pasiruošę startui

Erdvėlaivis atsiskyrė nuo startūno Soyuz-FG ir balistiniu būdu nusileido į rytus nuo Baikonuro kosmodromo 12 valandą 42 minutės. Į numatomą vietą gelbėjimo tarnybų komanda helikopteriai turi atskristi apie 13 val. 40 min. Ekipažas yra sveikas, be sužeidimų ir gali bendrauti.

Soyuz MS-10, Baikonuras, TKS

Ekipažo balistinio nusileidimo vieta, ~ 20-25 km į rytus nuo Džeskasgano, pažymėta raudonu kvadratuku

Panašūs atvejai yra labai reti, šis yra tik šeštas per visą pilotuojamų skrydžių istoriją nuo 1961 metų. Paskutinis balistinis nusileidimas įvyko 1983 metų rugsėjį.

Soyuz MS-10, Baikonuras, TKS, Soyuz MS-10 crew and double crew

Prieš Soyuz MS-10 startą pagrindinis ekipažas (dešinėje) ir dubleriai

Prie NASA vadovo Jim Bridesstine žinutės Twiter socialiniame tinkle, savo žinutę parašė ir Roskosmos vadovas Dmitrij Rogozin. Patiko vienas komentaras (rusų kalba): Проверьте качество освящения перед полетом. Соответствие стандартам святой воды, диплом священника, плотность благодати. Patikrinkite pašventinimo prieš skrydį kokybę. Svęsto vandens, kunigo diplomo, malonės tankio atitikimą standartams.

Po Soyuz MS-10 balistinio nusileidimo

Soyuz MS-10, Baikonuras, TKS, A Ovcinin

Soyuz MS-10, Baikonuras, TKS, A Ovcinin

Aleksej Ovčinin ir

Soyuz MS-10, Baikonuras, TKS, Nick Hague

Nick Hague po balistinio nusileidimo


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *