Brangiausias automobilis kosmose

Tesla Roadster

SpaceX, Tesla Roadster, Falcon 9, Falcon Heavy, Elon Musk, David Bowie, Space Oddity ir Merlin… Kažkur girdėta ?

Šiek tiek apie tai

2018 metais Elon Musk ketina į kosminį skrydį paleisti savo automobilį – vyšninį Tesla Roadster.Teks imtis magijos ir pasikviesti burtininką Merlin.

Tesla Roadster in Falcon Heavy Tesla Roadster in Falcon Heavy Tesla Roadster in Falcon Heavy Tesla Roadster in Falcon Heavy Tesla Roadster in Falcon Heavy Tesla Roadster in Falcon HeavyTesla Roadster paruoštas kaip naudingas krovinys startui su Falcon Heavy, varytuvai Merlin ruošiami. David Bowie autorinių teisių paisoma ir skambės daina Space Oddity

Skrydžio metu automobilio Tesla Roadster salone turi skambėti David Bowie legendinė daina Space Oddity. Iš tiesų baterijų užteks 12 valandų, o vakuume garsas nesklinda.

Tokio, 1237 kg masės, automobilio iškėlimo, į 200-260 km aukščio orbitą (žemutinė orbita apie Žemę – LEO, joje automobilis galėtų skrieti kelis dešimtmečius) kaina yra 2.4 mln dolerių. Priskaičiavus dar automobilio kainą, gausime 2.5 mln dolerių – panašiai kainuoja Buggati Veyron Super Sport.

Buggati Veyron Super Sport

Skirtumas tarp Buggati Veyron Super Sport ir Tesla Roadster bus važiavimas: vienas Žemėje, kitas aplink Žemę

Jei automobilį Tesla Roadster į LEO iškeltų Space Shuttle, tuomet kaina išaugtų iki 24.6 mln dolerių.

Automobilis testavimui

Automobilis, kaip testinis krovinys, ruošiamas startui su raketa Falcon Heavy. Orbitoje apie Žemę Tesla Roadster bus brangiausias automobilis pasaulyje ir Saulės sistemoje – jo vertė bus 90 mln dolerių. Žemėje brangiausiu automobiliu liks Bugatti Type 57SC Atlantic, kurio kaina yra apie 40 mln dolerių.

10_Bugatti-Type-57SC-Atlantic-Coupe

Brangiausias automobilis Žemėje – Bugatti Type 57SC Atlantic Coupe

Galime laikyti Elon Musk kvaištelėjusiu egocentriku. Raketa Falcon Heavy su 27 Merlin varytuvais atliks testinį skrydį, tad gabenti naudingojo krovinio vietoje brangiai kainuojantį palydovą nėra prasmės. Galima būtų paleisti akmenis ar smėlio maišus ar pianiną, bet tai taip neįdomu.

Galima automobilį Tesla Roadster iškelti ir raketa Falcon 9 su Merlin varytuvais, tačiau Falcon 9 jau yra komercinis aitvaras, uždirbantis pinigus Elon Musk kompanijai SpaceX.

Kennedy Space Center. Merlin engine

Kenedžio kosminio centro angare startui ruošiama Falcon Heavy su 27 Merlin varytuvais

Sūris į orbitą

Reikia pripažinti – sūris orbitoje egzistuoja kaip maistas Tarptautinės Kosminės stoties misijų astronautams. Paleisti sūrį kaip naudingą krovinį testavimui raketa – tokį dalyką sugalvojo Elon Musk 2010 metais.

cheesinDragon TopSecret

2010 gruodžio 8 dieną, kai SpaceX į testinį skrydį raketa Falcon 9 buvo leidžiamas erdvėlaivis Dragon, naudingojo krovinio vietoje į orbitą buvo iškelta sūrio Le Brouère galva, o ant sūrio dėžes viršaus buvo dalis 1984 metų filmo Top Secret! plakato.

Tesla Roadster į orbitą

Automobilio paleidimas žymiai įdomesnis – gera reklama Tesla automobiliams, duoklė muzikantui David Bowie ir naujas automobilio vertės rekordas. Automobilis skraidys Saulės sistemoje milijonus metų, kol į jį neįsirėš koks nors asteroidas arba kokia kompanija jo neparskraidins į Žemę ar Marsą kaip relikviją arbakita civilizacija paims automobilį tyrimams…

Falcon Heavy

Raketa Falcon Heavy turėti startuoti iš legendinės Kanaveralo starto aikštelės 39A – iš jos link Mėnulio kilo Saturn V su Apollo erdvėlaiviais

Svarbesnis tikslas, kurio siekia Elon Musk, yra išmėginti Falcon Heavy raketą ir tuo pačiu sumažinti naudingo krovinio iškėlimo į ŽO kainą iki 1410 dolerių už 1kg. Jei viskas vyks sėkmingai, o SpaceX tai įrodė savo darbais ir rezultatais, tai Falcon Heavy galės iškelti 36.8 tonų naudingą krovinį už 90 mln dolerių ir pasiekti dar vieną rekordą (30 % pigiau), lyginant su Falcon 9 ir jo 1930 dolerių už 1 kg kaina.

Nei viena raketa negalės konkuruoti su tokia kaina. Iki Falcon 9 pigiausiai krovinius iškeldavo Rusijos Soyuz – 4242 dolerių už 1 kg ir Proton – 2830 dolerių už 1 kg naudingo krovinio į ŽO.

Yra tik vienas konkurentas – SpaceX kuriama raketa BFR, kuri projektuojama į 140 dolerių kainą už 1 kg. Kai tai nutiks, Marsas ir kitos Saulės sistemos planetos ar kūnai taps atviri žmonijai, paties Marso kolonizacijai bilietas vienam žmogui kainuos keliasdešimt tūkstančių dolerių.

Bilietus jau parduoda ? Kol laukiate skrydžio, David Bowie ir jo kūrinys Space Oddity bus kaip tik.

 


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *