Crew-3 ekipažas

Crew-3

Crew-3 misijos ekipažą sudarys NASA astronautai Raja Chari ir Thomas H. Marshburn bei ESA astronautas Matthias Maurer. Ketvirtasis ekipažo narys bus įvardintas vėliau, po NASA ir ESA pasitarimų. R. Chari bus misijos vadas, o Th. H. Marshburn erdvėlaivio Crew Dragon pilotas. Astronautas M. Maurer yra Crew-3 misijos specialistas.

Crew-3 SpaceX

NASA Crew-3 misijos nariai (iš kairės į dešinę): Raja Chari, Thomas H. Marshburn ir Matthias Maurer

Crew-3 misijos vadas R. Chari

Iš Milvokio kilęs, 43-ejų vadas Raja Chari į kosmosą kils pirmą kartą. Karinių Oro Pajėgų (KOP) pulkininkas, lakūnas bandytojas, ore yra praleidęs per 2500 valandų. R. Chari baigė Kolumbo vidurinę mokyklą Vaterlo mieste, Ajovoje valstijoje, JAV KOP akademijoje Kolorade įgijo astronautikos inžinerijos bakalauro laipsnį. Masačusetso technologijos institute, Kembridže, įgijo aeronautikos ir astronautikos magistro laipsnį. Baigė JAV Karinio Jūrų Laivyno mokyklą Merilande ir JAV armijos vadovybės bei generalinio štabo koledžą Fort Leavenworth mieste, Kanzaso valstijoje.

2017 patekęs į NASA ir po dviejų metus užbaigęs mokymus, 2020 lapkritį Crew-3 misijos vadas R. Chari buvo paskirtas Mėnulio misijos Artemidė nariu. Jis gali tapti antruoju žmogumi Mėnulyje XXI amžiuje.

Thomas H. Marshburn

Iš Šiaurės Karolinos kilęs ir į NASA patekęs 2004, Thomas H. Marshburn yra dalyvavęs dviejuose kosminiuose skrydžiuose.  Tai buvo STS ‐ 127 misija (2009 liepos 15-31) ir  misija 34/35 (2012 gruodžio 19 – 2013 gegužės 14) į Tarptautinę Kosminę Stotį (TKS). Thomas H. Marshburn kosmose kartu su NASA, JAXA, ESA ir Roskosmos astronautais praleido 161 parą, 7 valandas ir 4 minutes, atvirame kosmose 24 val. 29 min (4 išėjimai).
Išsilavinimas: fizikos mokslų bakalauras (Davidsono koledžas), inžinerinės fizikos magistras (Virdžinijos universitetas), medicinos mokslų daktaras (Wake Forest universitetas), medicinos mokslo magistras (Teksaso universitetas). Prieš tapdamas astronautu, dr. Marshburnas dirbo skrydžio chirurgu, paskirtas į Space Shuttle medicinos operacijas, bendrą JAV Rusijos kosmoso programą ir ilgainiui tapo Tarptautinės kosminės stoties medicinos operacijų vadovu.

Crew-3 misijos specialistas Matthias Maurer

Prieš patekdamas į Crew-3 misiją, M. Maurer dirbo ESA astronautų centre Kelne ir vadovavo ESA Mėnulio centro kūrimui. 2015 metais prisijungęs prie ESA pilotuojamų kosminių skrydžių programos, M. Maurer yra vienintelis dar neskridęs į kosmosą astronautas europietis.

M. Maurer atskelidė Crew-3 misijos pavadinimą – Cosmic Kiss. “Misijos pavadinimas yra įpatingas ryšis, sukurimas kosminės stoties tarp Žemės gyventojų ir kosmoso. Tai taip pat parodo partnerystės svarbą tyriant Mėnulį, Marsą ir kosmosą kartu su būtinybe gerbti, apsaugoti ir išsaugoti savo gimtosios planetos gamtą”.

Crew-3 startas

Tikėtinas misijos Crew-3 startas numatytas 2021 rudenį.Tai turėtų būti trečioji pilotuojama SpaceX misiją į TKS ir ketvirtoji pilotuojama (skaičiuojant su Demo-2 misija). Crew-3 ir Crew-2 misijos trumpai kartu dirbs TKS.


Komentarai apie “Crew-3 ekipažas”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *